sobota 20 kwietnia 2024

Agnieszki, Amalii, Czecha

Andrzej Nowinowski powitał Kraków i świetnym wynikiem ukończył bieg

15 maja 2016 roku zorganizowana została 15 edycja najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie, jednej z największych w Polsce, zaliczanej do Korony Maratonów Polskich.

Po raz trzeci z rzędu, start i meta Cracovia Maraton usytuowane były na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegli obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. 15. PZU Cracovia Maraton ukończyła rekordowa liczba 5550 biegaczy z blisko 5700, którzy wystartowali.

Miesiąc po starcie DOZ Maraton Łódz, nasz dzielny strażak Andrzej Nowinowski wystartował w kolejnym biegu na królewskim dystansie, tym razem w Krakowie w 15. PZU Cracovia Maraton.

Nasz klubowicz ukończył królewski dystans w rewelacyjnym czasie 03.12.48 min. (zabrakło tylko 9 sekund do poprawy wyniku z Wilna) zajmując świetne 319 miejsce na 5550 osób, które ukończyły bieg.