poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Bartek Gąbka jedyny w Polsce i trzeci w Europie. Imponujący skok zbliżył go do Mistrzostw Europy

Bartek Gąbka jedyny w Polsce i trzeci w Europie. Imponujący skok zbliżył go do Mistrzostw Europy
 

Dokładnie w marcu pisaliśmy o sukcesie Bartka Gąbki, byłego ucznia gimnazjum we Władysławowie, który zakończył sezon halowy zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski po zajęciu trzeciego miejsca w dyscyplinie skoku w dal, z wynikiem 6,62 m. Wspominaliśmy także, że w tym roku marzy o osiągnięciu skoku przynajmniej na minimalną odległość ustaloną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Gruzji w lipcu tego roku. Dziś wiemy, że Bartek ma ten cel na wyciągnięcie ręki.

W ubiegłą niedzielę tj. 29 maja na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Kutnie odbyły się rozgrywane każdego roku zawody o nazwie Mityng „O Róże Kutna”. Tym razem Bartek skakał ze swoim przyjacielem Kubą, który wykonał skok na 7,65 m i osiągnął minimalną wymaganą odległość na Mistrzostwa Świata Juniorów. Bartek przyznaje, że współzawodnicy byli godnymi rywalami. Przyszło mu bowiem konkurować z grupą doświadczonych seniorów.

reklama

Po oddaniu trzech skoków Bartek dostał się do finału w którym miał do wykonania kolejne trzy skoki. W czwartej kolejce Bartek uzyskał wynik 7,19 m. Wskaźnik PZLA na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Gruzji wynosi 7,20 m.

Po raz pierwszy młodego skoczka uskrzydlił trener Bartłomiej Wiśniewski. Od tego momentu Bartek jest młodym, ambitnym i godnym uwagi sportowcem. Obecnie reprezentuje klub MKS Aleksandrów Łódzki. W swojej grupie wiekowej, jako jedyny w Polsce swoim skokiem pokonał odległość 7 metrów. Ten wspaniały wynik wyniósł go na trzecie miejsce w Europie, a na świecie znajduje się w Top 15.

Przyjechał na zawody z zamiarem skoku na odległość 7 metrów. Nie spodziewał się, że tego dnia uzyska znacznie lepszy wynik. Jak sam przyznał w dużej mierze jest to zasługa współpracy z trenerem Pawłem Zdrajkowskim. To świetny trener, a zarazem spostrzegawczy planista. Za każdym razem sumiennie przygotowuje swoich wychowanków do startu w zawodach. To dzięki niemu osiągają tak dobrą formę.

reklama

W najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 na Stadionie AZS Łódź odbędą się zawody, w których Bartek chciałby powtórzyć wynik sprzed tygodnia. Jeśli mu się to uda, to skupi się na przygotowaniach do Mistrzostw Europy.

Wszystkie wcześniejsze sukcesy Bartka wskazują na ogromne zaangażowanie i prawdziwą pasję. Bartek chce dalej rozwijać się w tym sporcie i zdobywać kolejne sukcesy, obecnie szuka sponsorów, którzy pomogą mu realizować kolejne cele. Chętnych prosimy o kontakt z Bartkiem pod adresem mailowym bartekk321@onet.eu

go

Podobne artykuły

Pierwsze regaty Armor Sailing Windsurfing...

Pierwsze regaty Armor Sailing Windsurfing School już...

18 wrz.
Srebro i brąz dla dla sportowców z gminy...

Srebro i brąz dla dla sportowców z gminy Władysławów

7 wrz.
Dobry występ zawodników Klubu Sportów i Sztuk...

Dobry występ zawodników Klubu Sportów i Sztuk Walk z...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama