wtorek 16 kwietnia 2024

Bernarda, Biruty, Erwina

Dobra: Wicher tylko remisuje. Uciekają punkty potrzebne do ścigania lidera

Piłkarze w Dobrej mają jasny cel – fotel lidera okręgówki i awans do IV ligi. Szansą na skuteczne ściganie znajdującego się na I miejscu Strażaka Licheń Stary miała być miniona kolejka „okręgówki”. Strażak pauzował, Wicher grał u siebie, ale niestety plan zdobycia 3 punktów nie powiódł się.

Atakujemy lidera składem, którego średnia wieku wynosi 21 lat!” – taka informacja pojawiła się na fanpage'u Polanina Strzałkowo przed meczem z Wichrem. Goście nie kryli, że zabraknie kilku zawodników. „I wicelider nie ma lidera” – napisali później piłkarze. Jak do tego doszło? Otóż Wicher spisał się dobrze w pierwszej połowie, a zawodnicy schodzili do szatni przy wyniki 2:0 (oba gole Wypióra). Losy spotkania odwróciły się w drugiej połowie. Wtedy to piłkarze Polanina zdobyli 2 gole (Jędrzejewski, Siepielski) i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2 i podziałem punktów.

Przed nami jeszcze 2 kolejki spotkań. Już 11 czerwca Wicher pojedzie walczyć do Zagórowa (ostatnia drużyna w tabeli), a 18 czerwca derby powiatu – Wicher podejmie u siebie gości z Brudzewa. Obecnie zespół z Dobrej znajduje się na 2 miejscu w tabeli ligi okręgowej, z dorobkiem 62 punktów. Wyprzedzający go Strażak Licheń Stary ma 63 punkty. Jak więc widać, rywalizacja trwa do samego końca rozgrywek.

Więcej informacji o klubie, składach drużyn, statystykach na stronie wicherdobra.futbolowo.pl.