sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Trampkarze mistrzami okręgu, z najlepszym atakiem i obroną

Trampkarze mistrzami okręgu, z najlepszym atakiem i obroną - Foto: archiwum prywatne nadesłane przez MKS Tur 1921 Turek

11-06-2016 Stadion w Słupcy  SKP Słupca - MKS Tur 1921 Turek  1:3. Przed tym meczem podopieczni Dawida Jóźwiaka prowadzili w tabeli z 3 punktową przewagą i zwycięstwo lub remis dawało 1 miejsce w całych rozgrywkach.

Nasz zespół bardzo dobrze zaczęli ten mecz i już w pierwszej minucie po świetnym podaniu Łukasika i wykończeniu Kurzawy prowadziliśmy 1:0. Po kilku minutach świetną sytuację z kilku metrów miał Łukasik, lecz nie trafił w piłkę i bramkarz wyszedł obronną ręką. Zespół z Słupcy nie mógł stworzyć sytuacji bramkowej dzięki bardzo dobrej grze całego zespołu po starcie piłki. W 20 minucie prowadziliśmy 2:0 świetną akcją popisał się Kąciak który wbiegł w pole karne minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Druga połowa to już zdecydowane ataki gospodarzy, którzy próbowali swoich szans strzałami z dystansu lecz wszystkie próby były bardzo niecelne. Bardzo dobrą zmianę na bramce dał Skoczylas który zmienił Majcherka i śmiało można powiedzieć, że został bohaterem meczu w przeciągu kilku minut wybronił kilka bardzo trudnych i mocnych uderzeń zawodników ze Słupcy. Po fali ataków gospodarzy nasz zespół przeprowadził najładniejszą akcję meczu i świetnym podaniu Dybusa do Kąciaka ten ostatni wbiegł w pole karne i strzelił obok bramkarza podwyższając na 3:0. Gospodarze strzelili gola kontaktowego po błędzie naszego obrońcy. Do końca wynik nie uległ zmianie i to nasz zespół zwyciężył 3:1.

W całych rozgrywkach Tur odniósł 19 zwycięstw zremisował 2 mecze i przegrał 1, wyprzedził Viktorię Września o 5 punktów strzelając najwięcej goli spośród wszystkich zespołów 147 i tracąc najmniej tylko 13. Chłopcy pokazali, że są prawdziwym zespołem i potrafią współpracować na boisku w każdej formacji. Byli zdeterminowani i bardzo dobrze zorganizowani po stracie piłki a po odbiorze wiedzieli co zrobić z piłką i jak zaskoczyć przeciwnika.

Gole: 1 x Jakub Kurzawa (asy.Miłosz Łukasik), 2x Adam Kąciak (asy. Michał Dybus)

Skład: Jakub Skoczylas, Patryk Chojnacki, Kacper Majcherek, Gabriel Bazner , Mikołaj Modrzejewski, Bartosz Frątczak, Szymon Walczak, Patryk Jaśkiewicz, Kacper Krzyżostaniak, Bartosz Łożyński, Miłosz Łukasik, Kacper Bednarek, Bartosz Stasiak, Szymon Mielczarek, Adam Kąciak, Michał Dybus, Kamil Pawlak, Jakub Kurzawa