sobota 20 lipca 2019

Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

reklama

Gabrysia i Hubert - lekkoatletyczni mistrzowie

Gabrysia i Hubert - lekkoatletyczni mistrzowie
 

Gabriela Miller jest uczennicą klasy szóstej w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku. Dziewczynka lubi aktywność fizyczną. Grała w piłkę nożną, gra w siatkówkę, do tego realizuje się też w lekkoatletyce. Zdobyła tytuł Wicemistrza Wielkopolski w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. 

Hubert Kozelan jest kolegą Gabrysi z tej samej klasy. On również uwielbia sport, chętnie trenuje dyscypliny lekkoatletyczne. Jest zdobywcą tytułu Mistrza Wielkopolski w Czwórboju Lekkoatletycznym i w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych. 

reklama

Burmistrz Romuald Antosik chciał pogratulować młodym lekkoatletom. Na spotkanie z włodarzem miasta przybyli: Gabrysia z mamą Katarzyną Miller i nauczycielką wychowania fizycznego, Sylwią Drzewiecką, Hubert z mamą Magdaleną Kozelan i nauczycielem wychowania fizycznego, Dawidem Szymanowskim. Towarzyszyła im Zdzisława Kośla, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

- Wasz sukces jest sukcesem nie tylko szkoły, ale i miasta – podkreślał burmistrz Antosik, gratulując lekkoatletom i ich mamom.

W trakcie spotkania podkreślano, że osiągnięcia lekkoatletyczne młodym turowianom przychodzą rzadko, bo i baza lekkoatletyczna przy turkowskich szkołach podstawowych i gimnazjach, praktycznie nie istnieje. Dlatego sukces Gabrysi i Huberta jest tym większy.  

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Jasak, Serafiński i Pacześna odwołani,...

Jasak, Serafiński i Pacześna odwołani, Burmistrz z...

24 czerw.
Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

31 maj.
Listy do redakcji: Poseł Bartosik przeciwko...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik przeciwko...

11 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama