wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

KS Grom Malanów ma już 10 lat!

KS Grom Malanów ma już 10 lat!
 

W sobotę 25 czerwca odbył się Turniej Piłki Nożnej "Malanów Cup" w którym brali udział zarówno najmłodsi piłkarze, jak i seniorzy, byli zawodnicy oraz działacze i sympatycy malanowskiego KS-u. Wszystko to z okazji 10-lecia Klubu Sportowego "Grom Malanów".

Taki jubileusz – 10-lecie istnienia Klubu Sportowego Grom Malanów – nie może się obyć bez pewnych podsumowań i przytoczenia faktów z historii stowarzyszenia. Klub Sportowy Grom Malanów został zarejestrowany 12 kwietnia 2006 roku. W składzie pierwszego zarządu, oprócz prezesa Jacka Ekierta, weszli Zbigniew Nycek, Łukasz Pakuła, Tomasz Adamczak, Dawid Jóźwiak, Grzegorz Kowalski i Andrzej Sobczak. W kolejnych kadencjach w skład zarządu wchodzili również m.in. Piotr Ogrodowczyk, Bartosz Prentczyński czy Jakub Łuczak. Warto nadmienić, że pan Jacek funkcję prezesa piastował nieprzerwanie przez niespełna 10 lat. W skład obecnego, powołanego w marcu 2016 roku zarządu, wchodzą: Grzegorz Kowalski – prezes, a także Grzegorz Kwiatkowski, Sebastian Walczak, Patryk Frątczak i Łukasz Jasiak.

reklama

Klub Sportowy Grom Malanów w rozgrywkach na szczeblu Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej występuje od sezonu 2007/2008. Największym sukcesem Klubu jest uzyskany w sezonie 2009/2010 awans do klasy A, w której występujemy nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Najwyżej rozgrywki zakończyliśmy na 3. miejscu w sezonie 2014/2015. Ponadto raz awansowaliśmy do drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski.

Od sezonu 2010/2011 Grom prowadzi również sekcje młodzieżowe – początkowo jedną Orlik-Żak, zaś od sezonu 2013/2014 Klub organizuje treningi w trzech zespołach młodzieżowych, zapewniając możliwość regularnych treningów młodzieży od lat 7 do 17 oraz oczywiście seniorom. Wśród największych sukcesów sekcji młodzieżowych należy wymienić przede wszystkim dwukrotnie 5. w finałach okręgu sekcji Orlik (w sezonach 2012/2013 i 2014/2015), 3. miejsce w klasie okręgowej młodzików starszych (2013/2014) czy 4. miejsce w klasie okręgowej juniorów w sezonie 2015/2016.

Wszystkie sekcje rozegrały w sumie 613 spotkań ligowych, notując przy tym 256 zwycięstw i 72 remisy. Nasi piłkarze na boiskach regionu spędzili ponad 33 tysiące minut w samych tylko spotkaniach ligowych, strzelając blisko 1200 bramek. Wszystkie sekcje zdobyły w sumie 840 punktów, okupionych dziesiątkami godzin treningów, setkami przebiegniętych kilometrów oraz tysiącami podań i strzałów. Graliśmy na kilkudziesięciu obiektach, w tym pięciu w roli gospodarza – na boiskach w Malanowie, Grąbkowie, Dziadowicach oraz oba malanowskie Orliki.

reklama

Na przestrzeni minionych dziesięciu lat Klub reprezentowało kilkuset piłkarzy-amatorów, w znakomitej większości zamieszkujących gminę Malanów. Śmiało można więc stwierdzić, że klub reprezentują najlepsi lokalni piłkarze. Spora w tym zasługa Gminnej Ligi Piłki Nożnej, gdzie zaczynał również i Grom, a która obecnie jest zapleczem dla pierwszego zespołu. Cieszy również fakt, że młodzi zawodnicy przechodząc przez kolejne kategorie wiekowe stają się członkami kadry pierwszego zespołu. Jesteśmy dumni z faktu, że nasi najmłodsi zawodnicy regularnie powoływani są na konsultacje szkoleniowe kadry okręgu.

Działanie Klubu nie byłoby możliwe bez pracy wielu osób – zarówno trenerów: Kamila Witkowskiego, Radosława Zwolińskiego, Damiana Langa, Piotra Gronostaja, Adama Zielińskiego, Grzegorza Kowalskiego, Grzegorza Płóciennika, Romana Szymanowskiego, wspomnianych już wcześniej działaczy, ale też – a może raczej przede wszystkim - sponsorów –sponsora strategicznego czyli gminy Malanów (tutaj kieruje podziękowania do władz samorządowych w kadencjach 2006-2016 radnych gminnych , przewodniczących rad , wójtów oraz kierowników jednostek organizacyjnych za współpracę ) oraz sponsorów prywatnych bez których wkład jest nieoceniony. Swój udział w rozwój stowarzyszenia ma też wiele innych osób, jak chociażby dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Jasiak, osoby zajmujące się utrzymaniem obiektów sportowych i sprzętu sportowego, rodzice w szczególności najmłodszej sekcji pomagający w organizacji turniejów i inni, których ciężko spamiętać, a którym również należą się słowa uznania. Klub to także kibice, regularnie wspierający zawodników wszystkich sekcji tak podczas meczów w roli gospodarza, jak i potyczek wyjazdowych.

Drodzy Państwo, za nami dziesięć lat działalności stowarzyszenia, przed nami kolejne lata pełne wyzwań sportowych i organizacyjnych. Dziękujemy, że byliście, jesteście i – mamy nadzieję – będziecie z nami. Wierzymy, że kolejnym tego typu spotkaniom towarzyszyć te same emocje – zadowolenie z dobrze wykonywanej pracy i duma z osiąganych sukcesów sportowych i organizacyjnych.

materiał prasowy KS Grom Malanów

Podobne artykuły

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

5 st.
Nowy sprzęt w Przedsiębiorstwie Gospodarki...

Nowy sprzęt w Przedsiębiorstwie Gospodarki...

4 st.
Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

29-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama