niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kacper zawalczy w Tokio. Tuliszkowianin, uczeń I LO w Turku zmierzy się z rywalami z całego świata

Kacper zawalczy w Tokio. Tuliszkowianin, uczeń I LO w Turku zmierzy się z rywalami z całego świata
 

Kacper Grześkiewicz, zawodnik Klubu Sportów i Sztuk Walk, sekcji karate kyokushin w Tuliszkowie, niebawem uda się w daleką podróż do Tokio, by w sierpniu wziąć udział w zawodach o randze Młodzieżowego Pucharu Świata. To olbrzymia impreza, w której 2 lata temu uczestniczyło ponad 1 500 zawodników z 140 krajów. Tym razem w gronie walczących znajdzie się też Kacper, który został powołany do kadry narodowej.

W Tokio wystartuje tylko 6 karateków z naszego kraju, w tym Kacper, trenowany przez Kamila Więcławka. Wyjazd na imprezę tej rangi nie mógł przejść bez echa. By wesprzeć młodego sportowca, w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział burmistrz Grzegorz Ciesielski, Dariusz Jasiakiewicz z Klubu Sportów i Sztuk Walk, nie zabrakło też lokalnych dziennikarzy.

reklama

Kacper trenuje karate kyokushin od 2008 roku. Jest bardzo utytułowanym zawodnikiem. Jest członkiem kadry narodowej karate, medalistą Mistrzostw Polski, Mistrzostw Wielkopolski, Pucharu Polski i Wielkopolski. Właśnie dlatego wywalczył eliminację, która pozwala mu na udział w zawodach w Japonii – mówił Dariusz Jasiakiewicz, który wyjedzie do Tokio wraz z zawodnikiem.

Podczas środowego spotkania burmistrz przekazał zawodnikowi dres z logo Tuliszkowa, a także inne upominki. – Chciałbym podziękować burmistrzowi Grzegorzowi Ciesielskiemu za ufundowanie upominków, podarków dla Kacpra Grześkiewicza. (…) Chcę podziękować burmistrzowi, gdyż systematycznie wspiera działalność sekcji karate w Tuliszkowie. To pozwala na udział zawodników w zawodach, zgrupowaniach, szkoleniach. Sami też organizujemy w Tuliszkowie zawody, przy współpracy z Urzędem Gminy i Miasta Tuliszków. (…) Mam nadzieję, że Kacper swoją postawą bardzo dobrze zaprezentuje się w Tokio. To wydarzenie historyczne – stwierdził Dariusz Jasiakiewicz.

Burmistrz przyznał, że goszczenie u siebie tak dobrego zawodnika to dla niego zaszczyt. – To jest dla nas szczególne wydarzenie. Wszyscy będziemy mocno trzymać kciuki i liczyć na to, że Kacper wróci do nas ze zdobytymi laurami. Uważam, że stać go na to – powiedział burmistrz.

reklama

Kacper wyjaśnił dziennikarzom, że sportowa pasja tkwiła w nim od dziecka. Dziś jest uczniem II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Turku i godzi naukę z treningami. W wakacje wprawdzie owej nauki nie ma, czeka go za to 11 godzin lotu do Japonii, a potem starcia z groźnymi rywalami. Kacper przyznał, że przygotowania minęły dobrze. Tuliszkowianin przeszedł duży cykl szkoleń, w tej chwili przyszedł czas na nieco odpoczynku i relaksu, na przygotowanie mentalne do zawodów.

Zrobimy wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony, by promować Polskę oraz Gminę i Miasto Tuliszków – zapewnia Dariusz Jasiakiewicz.

AW

Podobne artykuły

Turkowscy karatecy z wizytą w Tokio.

Turkowscy karatecy z wizytą w Tokio.

26-11-2019
Młodzież z Klubu Sportów i Sztuk Walk na...

Młodzież z Klubu Sportów i Sztuk Walk na Turnieju...

30-04-2019
Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w...

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Klubie...

17-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama