poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Kawęczyn: Mistrzowie Polski! MDP Głuchów i Żdżary zwyciężyły w Wiśle!

Kawęczyn: Mistrzowie Polski! MDP Głuchów i Żdżary zwyciężyły w Wiśle!
 

Nie od dziś wiadomo, że pasjonaci strażackich zmagań z terenu gminy Kawęczyn osiągają świetne wyniki na wszelkich zawodach, gminnych, krajowych, międzynarodowych. Nie inaczej było podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się w Wiśle.

W rywalizacji wzięło udział blisko 40 drużyn. W kategorii dziewcząt województwo wielkopolskie reprezentowały zawodniczki ze Żdżar (gmina Kawęczyn) i Rozdrażewa (gmina Rozdrażew, powiat Krotoszyński). W kategorii chłopców o jak najlepszy wynik dla województwa wielkopolskiego walczyli sportowcy z Głuchowa (gmina Kawęczyn) i Kłodawy (gmina Kłodawa, powiat kolski).

reklama

Ogólnopolskie zawody to szereg wydarzeń, które trwały przez trzy dni. „No to ruszamy” - informowali zawodnicy i ich opiekunowie 2 września, gdy wyjechali do Wisły. Piątek był dopiero czasem na mały relaks, zwiedzanie miasteczka. Atrakcją był też góralski wieczór na skoczni im. Adama Małysza.

Prawdziwe emocje przyszły w sobotę. Wówczas przeprowadzono oficjalną ceremonię otwarcia zawodów. Wtedy to też przez kilka godzin odbywały się starty drużyn. Każda z MDP startowała dwa razy. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak sztafeta oraz ćwiczenie bojowe, nie zabrakło także musztry. Gdy emocje już nieco opadły, przyszedł czas na wizytę w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny i obejrzenie prezentacji poszczególnych województw.

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zakończyły się w niedzielę. Ich uczestnicy modlili się podczas porannego nabożeństwa, później nagrodzono najlepsze drużyny. Złote medale trafiły do Mistrzów Polski z gminy Kawęczyn – chłopców z MDP Głuchów i dziewcząt z MDP Żdżary.

AW

Podobne artykuły

Kawęczyn: Trenowali z Dawidem Muchlewiczem

Kawęczyn: Trenowali z Dawidem Muchlewiczem

19 wrz.
Będziechów: MDP dziękuje za okazaną pomoc

Będziechów: MDP dziękuje za okazaną pomoc

13 wrz.
Kawęczyn: MDP Głuchów i MDP Źdżary medalistami...

Kawęczyn: MDP Głuchów i MDP Źdżary medalistami...

5 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama