poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Kawęczyn: Mistrzowie Polski! MDP Głuchów i Żdżary zwyciężyły w Wiśle!

Kawęczyn: Mistrzowie Polski! MDP Głuchów i Żdżary zwyciężyły w Wiśle!
 

Nie od dziś wiadomo, że pasjonaci strażackich zmagań z terenu gminy Kawęczyn osiągają świetne wyniki na wszelkich zawodach, gminnych, krajowych, międzynarodowych. Nie inaczej było podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się w Wiśle.

W rywalizacji wzięło udział blisko 40 drużyn. W kategorii dziewcząt województwo wielkopolskie reprezentowały zawodniczki ze Żdżar (gmina Kawęczyn) i Rozdrażewa (gmina Rozdrażew, powiat Krotoszyński). W kategorii chłopców o jak najlepszy wynik dla województwa wielkopolskiego walczyli sportowcy z Głuchowa (gmina Kawęczyn) i Kłodawy (gmina Kłodawa, powiat kolski).

reklama

Ogólnopolskie zawody to szereg wydarzeń, które trwały przez trzy dni. „No to ruszamy” - informowali zawodnicy i ich opiekunowie 2 września, gdy wyjechali do Wisły. Piątek był dopiero czasem na mały relaks, zwiedzanie miasteczka. Atrakcją był też góralski wieczór na skoczni im. Adama Małysza.

Prawdziwe emocje przyszły w sobotę. Wówczas przeprowadzono oficjalną ceremonię otwarcia zawodów. Wtedy to też przez kilka godzin odbywały się starty drużyn. Każda z MDP startowała dwa razy. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak sztafeta oraz ćwiczenie bojowe, nie zabrakło także musztry. Gdy emocje już nieco opadły, przyszedł czas na wizytę w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny i obejrzenie prezentacji poszczególnych województw.

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zakończyły się w niedzielę. Ich uczestnicy modlili się podczas porannego nabożeństwa, później nagrodzono najlepsze drużyny. Złote medale trafiły do Mistrzów Polski z gminy Kawęczyn – chłopców z MDP Głuchów i dziewcząt z MDP Żdżary.

AW

Podobne artykuły

W weekend

W weekend "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do...

16 wrz.
Wideo: Panie z OSP Głuchów Mistrzyniami Polski!...

Wideo: Panie z OSP Głuchów Mistrzyniami Polski!...

28 sierp.
MDP Głuchów i MDP Żdżary Mistrzami Wielkopolski!

MDP Głuchów i MDP Żdżary Mistrzami Wielkopolski!

21 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama