piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Karatecy trenowali w Tucholi

Karatecy trenowali w Tucholi
 

Jak co roku niewielka miejscowość w województwie kujawsko-pomorskim -Tuchola, gościła ekipę z powiatu tureckiego na XIV obozie Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W obozie udział wzięło ponad 100 osób z całej Polski w tym reprezentacja Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku w składzie: Sebastian Szewczyk, Kamil Więcławek, Robert Łajdecki oraz Izabela Derda. Instruktorami głównymi byli Shihan Bogusław Jeremicz 5Dan, Shihan Artur Wilento 5Dan oraz trener K-1 Jarosław Rogala.

Obóz rozpoczynał poranny rozruch gdzie oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych wykonywano ćwiczenia Iken, które objaśniał i demonstrował shihan Jeremicz. Pozostałe 3 treningi w ciągu dnia z podziałem na grupy prowadzili również wybrani instruktorzy, gdzie doskonalono i uczono kata oraz podstawy walki. Podczas treningów kumite kyokushin karate i K-1 doskonalono formy ataku jako otwarcia akcji oraz obronę czynną. Trening combat poprowadził Janusz Drywa gdzie oprócz sposobów obronny przed atakiem przeciwnika pokazał ciekawe ćwiczenia wprowadzające i uzupełniające trening.

reklama

W sobotę odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu oraz na stopnie mistrzowskie dan. Do egzaminu przystąpiło 16 osób w tym członek naszego klubu - Robert Łajdecki. Przed egzaminem praktycznym karatecy musieli przejść test teoretyczny. Właściwy egzamin odbył się w dwóch częściach. W pierwszej, technicznej wzięli udział tylko zdający na stopnie. Oprócz prezentacji techniki podczas kihon-geiko, ido-geiko i kata było również kilka zadań specjalnych.. Do kumite – drugiej części egzaminu przystąpili wszyscy uczestnicy obozu. Zdający na czarne pasy stoczyli 5 walk w systemie K-1 i 25 walk knock-down kyokushin. Po tej części egzaminu osoby przystąpiły do testu łamania desek. Klub ogłasza nowy nabór do sekcji sportów walki szczegóły na www.karate.turek.net.pl lub karateturek.pl.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai  Karate EKO

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai Karate EKO

14 wrz.
Zawodnicy KSiSW na zgrupowaniu kadry w Poznaniu

Zawodnicy KSiSW na zgrupowaniu kadry w Poznaniu

3 wrz.
XXIX obóz sportowy Karate Shinkyokushinkai...

XXIX obóz sportowy Karate Shinkyokushinkai przeszedł...

18 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama