piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Walczyli w Kraju Kwitnącej Wiśni

Walczyli w Kraju Kwitnącej Wiśni
 

W hali Tokyo Taiikukan 6 i 7 sierpnia 2016 roku odbyły się międzynarodowe mistrzostwa karate kyokushin Karate Dream zorganizowane przez WKO Shinkyokushinkai. Przez dwa dni 2500 tys. zawodników na 10 matach rywalizowało w konkurencjach kata i kumite.

Zawody miały bardzo wysoki poziom sportowy i były perfekcyjnie prowadzone organizacyjnie. Na te zawody nie można przyjechać z marszu. Poziom każdej walki od początku był zdumiewający. Już walki 5-cio latków były imponujące, a zawodników kategorii powyżej 10-ciu lat wzbudzały zachwyt. Trudno jest rywalizować z takimi zawodnikami tym bardziej jeżeli bierze się udział w takim turnieju po raz pierwszy. Można być zaskoczonym intensywnością i różnorodnością wykonywanych technik przez zawodników. 

reklama

Nasi zawodnicy w składzie Weronika Popow, Roksana Pasławska, Nel Tyborska (Gdańsk) oraz Kacper Grześkiewicz (Turek-Tuliszków) walczyli dobrze, ale tylko Weronika Popow zajęła III miejsce w swojej kategorii. Pozostali odpadli w rundach eliminacyjnych, przegrywając przez wskazanie sędziów. Weronika zajmując III miejsce nie wróci jednak z pucharem. Zasady nagradzania w Japonii są nieco inne, niż te do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Kacper na co dzień trenuje w Klubie Sportów i Sztuk Walk w Turku samodzielna sekcja Tuliszków pod okiem sensei Kamila Więcławka.

Podziękowania dla Burmistrza Tuliszkowa, Prezesa PFKK Bogusława Jeremicza za pomoc przy wyjeździe. Kacprowi towarzyszył sensei Dariusz Jasiakiewicz dla, którego to już piąta wizyta w kraju samurajów. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach zapraszamy do nowopowstałych grup, szczegółowe informację można uzyskać pod numerem telefonu 693 714 490 lub www.karateturek.pl

materiał prasowy

Gracjan Oblizajek dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Podobne artykuły
Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy...

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate z udziałem...

19 czerw.
Klub Striker triumfuje na turnieju Young...

Klub Striker triumfuje na turnieju Young Samurai w Inowrocławiu

11 czerw.
Wór medali dla Turku na XXV Mistrzostwach...

Wór medali dla Turku na XXV Mistrzostwach Wielkopolski KyokuShin Karate

21 maj.
Turkowski Klub Oyama Karate na seminarium w...

Turkowski Klub Oyama Karate na seminarium w Spring Camp DOJO Stara Wieś

17 maj.
XXV Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku...

XXV Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku Karate w Turku

25 kw.
Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA i KYOKUSHIN...

Otwarte Mistrzostwa Polski OYAMA i KYOKUSHIN Karate z udziałem...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama