sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Walczyli w Kraju Kwitnącej Wiśni

Walczyli w Kraju Kwitnącej Wiśni
 

W hali Tokyo Taiikukan 6 i 7 sierpnia 2016 roku odbyły się międzynarodowe mistrzostwa karate kyokushin Karate Dream zorganizowane przez WKO Shinkyokushinkai. Przez dwa dni 2500 tys. zawodników na 10 matach rywalizowało w konkurencjach kata i kumite.

Zawody miały bardzo wysoki poziom sportowy i były perfekcyjnie prowadzone organizacyjnie. Na te zawody nie można przyjechać z marszu. Poziom każdej walki od początku był zdumiewający. Już walki 5-cio latków były imponujące, a zawodników kategorii powyżej 10-ciu lat wzbudzały zachwyt. Trudno jest rywalizować z takimi zawodnikami tym bardziej jeżeli bierze się udział w takim turnieju po raz pierwszy. Można być zaskoczonym intensywnością i różnorodnością wykonywanych technik przez zawodników. 

reklama

Nasi zawodnicy w składzie Weronika Popow, Roksana Pasławska, Nel Tyborska (Gdańsk) oraz Kacper Grześkiewicz (Turek-Tuliszków) walczyli dobrze, ale tylko Weronika Popow zajęła III miejsce w swojej kategorii. Pozostali odpadli w rundach eliminacyjnych, przegrywając przez wskazanie sędziów. Weronika zajmując III miejsce nie wróci jednak z pucharem. Zasady nagradzania w Japonii są nieco inne, niż te do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Kacper na co dzień trenuje w Klubie Sportów i Sztuk Walk w Turku samodzielna sekcja Tuliszków pod okiem sensei Kamila Więcławka.

Podziękowania dla Burmistrza Tuliszkowa, Prezesa PFKK Bogusława Jeremicza za pomoc przy wyjeździe. Kacprowi towarzyszył sensei Dariusz Jasiakiewicz dla, którego to już piąta wizyta w kraju samurajów. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach zapraszamy do nowopowstałych grup, szczegółowe informację można uzyskać pod numerem telefonu 693 714 490 lub www.karateturek.pl

materiał prasowy

Podobne artykuły

Sukcesy zawodników Striker Turek. Szymon...

Sukcesy zawodników Striker Turek. Szymon Kałużny...

z wczoraj
Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na...

Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów na...

23 wrz.
Roman Gronowalski z KSiSW zdobywa czarny pas WKO

Roman Gronowalski z KSiSW zdobywa czarny pas WKO

14 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama