poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowianie dbali o formę! Europejski Tydzień Sportu w Turku

Turkowianie dbali o formę! Europejski Tydzień Sportu w Turku
 

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu mieszkańcy Turku wzięli udział w kilku sportowych wydarzeniach. Najchętniej wyginali ciało podczas grupowego bicia rekordu w aerobiku, ale chętnych na nordic walking po lesie też nie brakowało. Przypomnijmy co się wtedy działo.

W piątkowy poranek pozytywna energia ogarnęła 579 wspólnie ćwiczących osób. Wszystko to za sprawą ustanowienia rekordu w aerobiku grupowym. Organizatorem tej wspaniałej akcji było Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Fizycznej Społeczności Gimnazjum nr 2 „Kopernik Plus”. Wśród rekordzistów byli m.in. uczniowie miejskich szkół, członkowie Klubu Biegacza Maraton Turek i Turkowskiego Klubu Karate OYAMA, dzieciaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego i pracownicy Sanepidu.

reklama

O dobrą formę i silne ramię dbano na kortach tenisowych przy ulicy Sportowej 3. Tam rozegrały się Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Tenisie Ziemnym, które trwały od 15 do 17 września. Pierwsze miejsce zajęli Piotr Jóźwiak i Maciej Boczkowski. Miejsce drugie należało do Mariusza Bednarka i Włodzimierza Ćwieka, a trzecie miejsce zajęli bracia Ireneusz i Waldemar Cytrowscy. Z miejscem czwartym zawody zakończyli Łukasz Waliś i Tomasz Bruź.

Młodsi sportowcy mogli na przykład zawalczyć w Mistrzostwach Miasta Turku w Piłce Siatkowej Plażowej lub wziąć udział w rozgrywkach piłki nożnej na Orliku. Mogli, ale niekoniecznie mieli na to ochotę. Z bardzo słabą frekwencją spotkały się mistrzostwa w plażówce. Na rozgrywkach szkół podstawowych zjawiła się tylko dwójka chłopców. Po pewnym czasie udało się im zaprosić do wspólnej gry jeszcze jednego kolegę. Kolejno czekały rozgrywki szkół gimnazjalnych i to właśnie gimnazjaliści wykazali większe zainteresowanie sportem.

Ostatnim sportowym wydarzeniem w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu był marsz nordic walking - Ruszamy Turek! Podczas wydarzenia wielbiciele kijków maszerowali leśnymi ścieżkami, blisko natury.

go

foto: D. Walaszek2
3
4
5
6
7
8
9
Foto: G. Oblizajek10
Foto: G. Oblizajek11
Foto: G. Oblizajek12
Foto: G. Oblizajek13
Foto: G. Oblizajek14
Foto: G. Oblizajek15
Foto: G. Oblizajek16
17
18
19
20
21
22

Podobne artykuły

Uzależniony od ruchu. Aleksander Grzegorzewski...

Uzależniony od ruchu. Aleksander Grzegorzewski...

30 lip.
Przed nami weekend pełen muzyki i dobrej...

Przed nami weekend pełen muzyki i dobrej zabawy....

1 lip.
Gmina Turek. X edycja biegu Pamięci Żołnierzy...

Gmina Turek. X edycja biegu Pamięci Żołnierzy...

6 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama