piątek 17 stycznia 2020

Antoniego, Henryki, Mariana

reklama

Turkowianie dbali o formę! Europejski Tydzień Sportu w Turku

Turkowianie dbali o formę! Europejski Tydzień Sportu w Turku
 

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu mieszkańcy Turku wzięli udział w kilku sportowych wydarzeniach. Najchętniej wyginali ciało podczas grupowego bicia rekordu w aerobiku, ale chętnych na nordic walking po lesie też nie brakowało. Przypomnijmy co się wtedy działo.

W piątkowy poranek pozytywna energia ogarnęła 579 wspólnie ćwiczących osób. Wszystko to za sprawą ustanowienia rekordu w aerobiku grupowym. Organizatorem tej wspaniałej akcji było Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Fizycznej Społeczności Gimnazjum nr 2 „Kopernik Plus”. Wśród rekordzistów byli m.in. uczniowie miejskich szkół, członkowie Klubu Biegacza Maraton Turek i Turkowskiego Klubu Karate OYAMA, dzieciaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego i pracownicy Sanepidu.

reklama

O dobrą formę i silne ramię dbano na kortach tenisowych przy ulicy Sportowej 3. Tam rozegrały się Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego w Tenisie Ziemnym, które trwały od 15 do 17 września. Pierwsze miejsce zajęli Piotr Jóźwiak i Maciej Boczkowski. Miejsce drugie należało do Mariusza Bednarka i Włodzimierza Ćwieka, a trzecie miejsce zajęli bracia Ireneusz i Waldemar Cytrowscy. Z miejscem czwartym zawody zakończyli Łukasz Waliś i Tomasz Bruź.

Młodsi sportowcy mogli na przykład zawalczyć w Mistrzostwach Miasta Turku w Piłce Siatkowej Plażowej lub wziąć udział w rozgrywkach piłki nożnej na Orliku. Mogli, ale niekoniecznie mieli na to ochotę. Z bardzo słabą frekwencją spotkały się mistrzostwa w plażówce. Na rozgrywkach szkół podstawowych zjawiła się tylko dwójka chłopców. Po pewnym czasie udało się im zaprosić do wspólnej gry jeszcze jednego kolegę. Kolejno czekały rozgrywki szkół gimnazjalnych i to właśnie gimnazjaliści wykazali większe zainteresowanie sportem.

Ostatnim sportowym wydarzeniem w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu był marsz nordic walking - Ruszamy Turek! Podczas wydarzenia wielbiciele kijków maszerowali leśnymi ścieżkami, blisko natury.

go

Podobne artykuły

VI Bieg Sylwestrowy już we wtorek! Pobiegaj w...

VI Bieg Sylwestrowy już we wtorek! Pobiegaj w...

30-12-2019
Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23-11-2019
Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego...

Największa Lekcja WF w ramach Europejskiego Tygodnia...

30-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama