piątek 03 kwietnia 2020

Pankracego, Renaty, Ryszarda

reklama

W Turku rusza II ligowy zespół siatkarek! Niebawem na hali zobaczymy ALEXAS Turek

W Turku rusza II ligowy zespół siatkarek! Niebawem na hali zobaczymy ALEXAS Turek
 

Sport może z powodzeniem wspierać promocję miasta, jak również pozytywnie wpływać na jego wizerunek. Wielokrotnie też życie towarzyskie mieszkańców koncentruje się wokół imprez sportowych. Burmistrz naszego miasta świadomy potencjału szeroko rozumianych działań sportowych, zgodził się na udział II ligowego zespołu kobiet w rozgrywkach siatkarskich na terenie Turku. Już niebawem miłośnicy siatkarskich emocji kibicować będą zawodniczkom z „ALEXAS Turek”.

II Ligowy Zespół Siatkarek „ALEXAS Turek” to 18 młodych, jak i nieco starszych zawodniczek z terenu miasta Turek, gminy Tuliszków oraz z pozostałej części województwa. Założycielem tego zespołu jest trener Zbigniew Osajda, od lat związany z siatkówką kobiet. W pierwszych latach istnienia, wtedy jeszcze III ligowego zespołu, głównym sponsorem była firma AB VISION, dlatego pierwotnie klub nosił nazwę AB VISION UKS LIS TULISZKÓW.

reklama

W trzecim sezonie rozgrywek 2015/2016 sztandarowym sponsorem drużyny została firma ALEXAS na czele z Marcinem Wypchło. W tym samym sezonie drużyna - już jako„ ALEXAS” UKS LIS TULISZKÓW - zajęła drugie miejsce w Lidze Wielkopolskiej, co umożliwiło grę w barażach o II Ligę Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Pierwszy baraż odbył się w Mogilnie, tam siatkarki pokonały drużynę SOKÓŁ MOGILNO oraz zespół GRYF SZCZECINEK. Te zwycięstwa pozwoliły na grę w barażach finałowych, które odbyły się w Tuliszkowie. Wspólnym wysiłkiem dziewczyny wywalczyły drugie miejsce pokonując MUKS VOLLEY PŁOCK oraz BOROWO/KATOWICE, przegrywając jedynie z MUKS Poprad Stary Sącz.

Samo zajęcie drugiego miejsca nie dawało drużynie gwarancji na grę w II lidze. Siatkarki musiały uzbroić się w cierpliwość i czekać na zatwierdzenie składu II ligi kobiet przez Prezydium PZPS. Decyzja prezydium była miłym zaskoczeniem i po raz pierwszy w historii naszego powiatu mamy II ligowy zespół w piłce siatkowej.

To osiągnięcie przyniosło ogromną radość, ale utrzymanie drużyny na tym poziomie wiąże się z dużymi kosztami i tutaj zaczęło się robić pod górkę. Koszt utrzymania zespołu sięga 140 000 zł. W dużej mierze koszty pokrywa obecny sponsor - firma ALEXAS. Niemniej jednak, to nadal za mało na bezproblemowe prowadzenie zespołu. W zeszłym sezonie prezes Osajda pozyskał i wydał około 46 000 zł na III ligę oraz baraże o II ligę.

reklama

Ponieważ zespół potrzebował wsparcia finansowego, zarząd klubu naturalnie zwrócił się o pomoc do władz Tuliszkowa. Mimo że klub promował Tuliszków, radni nie przychylili się do pisemnej prośby o wsparcie finansowe.

Zarząd klubu nie rezygnował i kolejnym razem o pomoc zwrócił się do władz naszego miasta. Burmistrz Antosik poparł inicjatywę i zgodził się na II ligę w Turku.

- Zgadzając się na II ligę w Turku, kierowałem się dwoma czynnikami. Po pierwsze nie chciałem, aby dotychczasowy trud i wysiłek dziewczyn został zmarnowany. To one same sobie wywalczyły tę II ligę, a miasto daje im szansę na realizację swoich kolejnych zamierzeń – mówi burmistrz Antosik. - Poza tym jest to świetna okazja dla Turku, aby się promować. Skorzystamy na tym marketingowo i wizerunkowo, a mieszkańcom zapewnimy wiele emocji podczas rozgrywek.

Oficjalnie liga rusza 8 października i potrwa do maja 2017 roku. Mecze rozgrywane będą w soboty na hali widowiskowo-sportowej w Turku. Niebawem odbędzie się także prezentacja zespołu podczas której poznamy cały skład drużyny oraz ogólną strategię działania i plany na przyszłość.

go

Podobne artykuły

 UKS

UKS "Piątka" Turek czwartą drużyną Kadetek w...

29 lt.
UKS Piątka ogłasza nabór roczników 2012 i 2013!

UKS Piątka ogłasza nabór roczników 2012 i 2013!

18-11-2019
Drużyna SP5 mistrzem Wielkopolski

Drużyna SP5 mistrzem Wielkopolski

14-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama