czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Startuje kurs sędziowski. To szansa na nowy zawód

Startuje kurs sędziowski. To szansa na nowy zawód
 

Kolegium Sędziów Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej ogłasza nabór kandydatów i kandydatek na sędziów piłki nożnej. Wkrótce zostanie przeprowadzony specjalny kurs, który pozwoli zdobyć uprawnienia arbitra piłkarskiego. To wyjątkowa szansa dla adeptów piłki nożnej na połączenie swojej pasji z możliwością zdobycia dodatkowych kwalifikacji, środków finansowych, a może i nowego zawodu – przekonuje Paweł Woźniak, Przewodniczący Kolegium Sędziów OZPN Konin.

Kurs rozpocznie się styczniu 2017r. i potrwa do marca. Zajęcia odbywać się w ramach 10 sesji szkoleniowych przeprowadzonych w cotygodniowych blokach. Całość zakończy się egzaminem, który potwierdzi nadanie kandydatom uprawnień do sędziowania meczów piłki nożnej.

reklama

Zajęcia dopasowane będą to potrzeb kandydatów. Szkolenie poprowadzą doświadczeni sędziowie wykorzystując odpowiednio dobrane formy przekazu – wyjaśnia Paweł Woźniak.

Kandydat na sędziego powinien: mieć ukończone 16 lat, być niekarany, posiadać dobrą kondycję fizyczną, mieć wykształcenie co najmniej średnie (lub być trakcie nauki).

W jaki sposób zgłosić się na kurs? Wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie OZPN Konin) - wypełnić i podpisać oświadczenie o niekaralności (dostępne na stronie OZPN Konin), dostarczyć kserokopię dokumentu poświadczającego poziom wykształcenia (świadectwo maturalne lub zaświadczenie o kontynuacji nauki).

reklama

Przystępując do Kursu Sędziowskiego 2016, uczestnik musi mieć ukończony 16 rok życia. Kandydaci poniżej 18 roku życia muszą posiadać zgodę opiekuna ustawowego na udział w kursie.

Zapisy prowadzone będą do 20 stycznia 2017r. Szczegółowe informacje na stronie http://www.koninskiozpn.pl/ oraz pod numerem telefonu 693 630 797.

Przez wiele lat byłem sędzią piłkarskim i mogę powiedzieć, że jest to zajęcie, które daje ogromną satysfakcję. Wymagane są określone predyspozycje, ale jeśli ktoś uzna, że chciałby się zajmować tym profesjonalnie, wszystkie drzwi stoją przed nim otworem. Marzę o tym, abyśmy w przyszłości wychowali sędziego, który poprowadzi mecze najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych i międzypaństwowych – powiedział Grzegorz Pietrzak, Prezes OZPN Konin oraz Pełnomocnik Zarządu ds. sędziowskich Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. 

materiał prasowy OZPN Konin

Startuje kurs sędziowski. To szansa na nowy zawód

Podobne artykuły

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

3 sierp.
Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

27 lip.
I Turniej im. Mariana Donarta - Keeza Cup 2020...

I Turniej im. Mariana Donarta - Keeza Cup 2020 już w...

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama