sobota 20 kwietnia 2024

Agnieszki, Amalii, Czecha

Siatkarki z ALEXAS Turek przegrały w starciu z liderem

Siatkarki z ALEXAS Turek przegrały w starciu z liderem - Foto: G. Oblizajek

SMS Police drużyna zajmująca pozycję lidera przybyła do naszego miasta, by zmierzyć się z podopiecznymi Zbigniewa Osajdy w meczu 11 kolejki II ligi kobiet. Początek meczu zdecydowanie należał do siatkarek z ALEXAS Turek, jednak spotkanie nie należało do łatwych. Obecni na meczu kibice z zapartym tchem przyglądali się grze.

Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla SMS Police. Wyniki setów: 25-17, 26-24, 16-25, 25-15.

Komentarz trenera: "Ogólnie mecz o pewnych wahaniach gry naszych zawodniczek. Brakło szczęścia. W 2 secie prowadzilismy 22-16 i nie wykorzystaliśmy przewagi przegrywając seta 24-26. Po stanie meczu wydawało sie, że ciężko będzie się podnieść, jednak 3 set po dobrej grze naszych dziewczyn pokazał, że możemy zmienić wynik meczu na naszą korzyść. Jednak w 4 secie do stanu 8-7 było dobrze, po czym przeciwniczki uzyskały przewagę, którą dotrzymały do końca seta i wygrały zasłuzenie.

We wczorajszym meczu mieliśmy bardzo dobre fragmenty gry, ale i te złe. Głównie w przyjęciu i grze obronnej, co przeciwniczki skrupulatnie wykorzystały. Trzeba wyciągnąć wnioski i grać dalej, przed nami trzy spotkania, ale najważniejsze będą mecze ze Spójnią Stargard oraz Culmenem Chełmno, wygrane mogą dać szanse na grę w play of o miejsca 1-4. Poczekamy na rozwój wydarzeń."