poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Oto wyniki Turnieju K1. Hubert, Kacper, Adrian i Dominik walczyli ze swymi rywalami

Tuliszków: Oto wyniki Turnieju K1. Hubert, Kacper, Adrian i Dominik walczyli ze swymi rywalami
 

18 lutego w tuliszkowskiej hali sportowej, odbyła się kolejna edycja turnieju kickboxingu w formule K-1. Organizatorem turnieju był Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku. Na macie stanęli zawodnicy z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz podkarpackiego. Turniej odbył się pod patronatem Polskiej Federacji Kyokushin Karate i PZKB. W składzie sędziowskim znalazły się następujące osoby: Daniel Sobeck ( Złocieniec)i, Piotr Prajsnar ( Krosno) oraz Daniel Pakuła ( Malanów) – licencjonowani sędziowie Polskiego Związku Kickboxingu. Oprócz turnieju na zasadach K-1, zostały stoczone „Walki Mistrzów” w formule Kyokushin.

Po wejściu do ringu wszystkich uczestników gali i wysłuchaniu hymnu narodowego, zawody otworzył burmistrz gminy i miasta Tuliszków, pan Grzegorz Ciesielski. Do gali zakwalifikowało się 16 zawodników, którzy zostali sparowani pod względem wieku, wagi oraz ringowego doświadczenia.

reklama

W składzie reprezentacji z Turku znalazły się 4 osoby: Hubert Izydorkiewicz, Kacper Grześkiewicz ( Tuliszków) , Adrian Nita oraz Dominik Zomer.

Jako pierwszy na starcie stanął Hubert, który dzięki super warunkom fizycznym od samego początku zdominował przeciwnika i ten stan walki utrzymał już do samego końca. Był to drugi start tego zawodnika w turnieju na zasadach K-1.

Drugi na starcie stanął nasz junior – Kacper Grześkiewicz. Kacper zawalczył w kategorii otwartej wagowo z przeciwnikiem, który był o 10 kg cięższy. Mimo różnicy wagi, szybkość wykonywanych technik pozwoliła na zwycięstwo w całym pojedynku.

reklama

Kolejnym zawodnikiem był Adrian, który pomimo przerwy w treningu spowodowanej kontuzją, zdołał świetnie przygotować się do pojedynku. Był to kolejny start Adriana po półrocznej przerwie od treningów. Mimo przerwy, Adrian zawalczył na bardzo wysokim poziomie z utytułowanym zawodnikiem ze Złocieńca. Bój był bardzo twardy od samego początku do samego końca. Po walce sędziowie mieli wielki problem w wytypowaniu zwycięzcy i ostatecznie zakończyli walkę remisem.

Jako ostatni swój bój o zwycięstwo stoczył Dominik Zomer. Nasz mańkut dzięki bardzo dobrej pracy na nogach i precyzji wykonywanych technik, przez cała walkę wywierał pressing na przeciwniku. Jedynie co przeciwnik mógł zrobić to cofać się i bronić przed zakończeniem walki przed czasem.

Cała drużyna wypadła świetnie. Z turnieju na turniej zawodnicy nabierają doświadczenia, stają się klasowymi fighterami. Kolejne turnieje już za miesiąc, w którym będzie okazja sprawdzenia swoich umiejętności na arenie ogólnopolskiej.

Zarząd klubu, składa podziękowania dla wszystkich osób, którzy pomogli w organizacji całego turnieju, burmistrzowi Tuliszkowa panu Grzegorzowi Ciesielskiemu oraz dyrekcji Zespołu Szkół w Tuliszkowie , Maciejowi Pieszakowi za wsparcie i pomoc w organizacji gali. Podziękowania również dla zawodników i rodziców z sekcji Kyokushin Karate w Tuliszkowie, Grzymiszewie, klubowi w Malanowie, Turku , Władysławowie, PGKiM Turek, ZGK w Tuliszkowie i innym osobom , które bezinteresownie pomagali w gali K 1.Nad bezpieczeństwem walczących czuwał doktor Jarosław Bulski.

D. Jasiakiewicz
materiał nadesłany
 

WALKI K -1

 1. Radasław Czeleń (GARIU KROSNO) - Andrzej Olejnik (PSKK Poznań)

 2. Piotrek Pieprzyk (PSKK Poznań) JR - Hubert Izydorkiewicz (KSiSW Turek) JR

 3. Damian Wierzbiński (Klub Walki Washi) ) – Adrian Nita (KSiSW Turek)

 4. Kacper Grzeskiewicz (KSiSW TUREK) JR - Dawid Socha   (GARIU KROSNO)

 5. Dominik Zomer (KSISW Turek) – Patryk Libuszewski (Gariu Krosno)

 6. Piechocki Kamil (KKSW Konin) -   Marcin Rymarowicz  (GARIU KROSNO)  

 7. Szymon Sikora (Klub Walki Washi) - Dawid Urbaniak (KKKK Koło)

 8. Maciej Kowalczyk (PSKK Poznań) – Rafał Ludwa (Gariu Krosno)

WALKI MISTRZÓW KYOKUSHIN

 1. Gabriela Kolenda – Daria Suliga

 2. Filip Wawrzyniak – Adam Karczewski

 3. Patryk Dobecki – Marcel Rosiak

 4. Artur Kaczmarek – Stanisław Michalak

Podobne artykuły

Puchar Polski Open z udziałem zawodników z KSiSW

Puchar Polski Open z udziałem zawodników z KSiSW

10 maj.
Sport to zdrowie, zadbaj o swoje pociechy i...

Sport to zdrowie, zadbaj o swoje pociechy i zapisz...

28-07-2020
Turkowscy karatecy z wizytą w Tokio.

Turkowscy karatecy z wizytą w Tokio.

26-11-2019
reklama
reklama
reklama