sobota 17 listopada 2018

Grzegorza, Salomei, Walerii

reklama

Internationaler Kirschbluten - Cup Spreberg

Internationaler  Kirschbluten - Cup Spreberg
 

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie w dniach 4-5 marca brał udział w Internationaler Kirschlubluten – Cup w Spremberg (Niemcy). W dwudniowej międzynarodowym turnieju Judo w Spremberg impreza zgromadziła ok. 500 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Białorusi i Niemiec. Swój udział zaznaczyli także zawodnicy z tuliszkowskiej sekcji judo gdzie startowały; Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Nikola Roszak, Julia Kocimska i Wiktoria Drożak.

Wszystkie zawodniczki w tym turnieju walczyły systemem pucharowym czyli do zdobycia medalu dziewczęta musiały stoczyć kilka walk. Jako pierwsza do walk wyszła Paula Markiewicz która wygrała swoje dwie pierwsze walki i spotkała się w finale z reprezentantka Niemiec, niestety finał nie bym po myśli Pauli i ostatecznie zdobyła srebrny medal. Natalia Poprawska także wygrała swoje pierwsze walki, w półfinale jednak musiała uznać wyższość przeciwniczki i pozostała walka o brązowy medal. W walce tej nie dała szans przeciwniczce z Niemiec i wyszła zwycięsko z pojedynku. Nikola Roszak po dwóch wygranych walkach doszła do finały, gdzie prowadząc walkę w ostatnich sekundach przegrała z Czeszka i zdobyła srebrny medal. Wiktoria Drożak i Julia Kocimska znalazły się w tej samej kategorii wagowej, po przegranym półfinale Wiktorii a wygranej walce w repasażach Juli zawodniczki spotkały się w walce o brązowy medal, bratobójczy pojedynek okazał zwycięski na korzyść Wiktorii Drożak która zdobyła brązowy medal a Julia 5 miejsce w turnieju.

Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu p. Jakuba Kowalczyka, prezesa firmy IzoSerwis w Tuliszkowie za bardzo dziękujemy.

Trener sekcji
- Michał Gaj

Podobne artykuły

Judo Tuliszków na V Memoriale im. Józefa...

Judo Tuliszków na V Memoriale im. Józefa...

13 list.
Tuliszków Niepodległej

Tuliszków Niepodległej

8 list.
Judo: X Memoriał im. Jigoro Kano

Judo: X Memoriał im. Jigoro Kano

8 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama