Msza św. o szczęśliwe odnalezienie Michała Rosiaka w Kościele MBF w Turku (Obrzębin) w dniu 23 stycznia o godz. 17.00

środa 23 stycznia 2019

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Internationaler Kirschbluten - Cup Spreberg

Internationaler  Kirschbluten - Cup Spreberg
 

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie w dniach 4-5 marca brał udział w Internationaler Kirschlubluten – Cup w Spremberg (Niemcy). W dwudniowej międzynarodowym turnieju Judo w Spremberg impreza zgromadziła ok. 500 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Białorusi i Niemiec. Swój udział zaznaczyli także zawodnicy z tuliszkowskiej sekcji judo gdzie startowały; Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Nikola Roszak, Julia Kocimska i Wiktoria Drożak.

Wszystkie zawodniczki w tym turnieju walczyły systemem pucharowym czyli do zdobycia medalu dziewczęta musiały stoczyć kilka walk. Jako pierwsza do walk wyszła Paula Markiewicz która wygrała swoje dwie pierwsze walki i spotkała się w finale z reprezentantka Niemiec, niestety finał nie bym po myśli Pauli i ostatecznie zdobyła srebrny medal. Natalia Poprawska także wygrała swoje pierwsze walki, w półfinale jednak musiała uznać wyższość przeciwniczki i pozostała walka o brązowy medal. W walce tej nie dała szans przeciwniczce z Niemiec i wyszła zwycięsko z pojedynku. Nikola Roszak po dwóch wygranych walkach doszła do finały, gdzie prowadząc walkę w ostatnich sekundach przegrała z Czeszka i zdobyła srebrny medal. Wiktoria Drożak i Julia Kocimska znalazły się w tej samej kategorii wagowej, po przegranym półfinale Wiktorii a wygranej walce w repasażach Juli zawodniczki spotkały się w walce o brązowy medal, bratobójczy pojedynek okazał zwycięski na korzyść Wiktorii Drożak która zdobyła brązowy medal a Julia 5 miejsce w turnieju.

Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu p. Jakuba Kowalczyka, prezesa firmy IzoSerwis w Tuliszkowie za bardzo dziękujemy.

Trener sekcji
- Michał Gaj

Podobne artykuły

Uczniowski Klub Sportowy

Uczniowski Klub Sportowy "Judo" z Tuliszkowa na...

z wczoraj
WOŚP: W Tuliszkowie i Grzymiszewie zebrali...

WOŚP: W Tuliszkowie i Grzymiszewie zebrali ponad 19...

14 st.
Mikołajkowy Turniej Judo w Ślesinie

Mikołajkowy Turniej Judo w Ślesinie

14-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama