czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

12°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Internationaler Kirschbluten - Cup Spreberg

Internationaler  Kirschbluten - Cup Spreberg
 

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie w dniach 4-5 marca brał udział w Internationaler Kirschlubluten – Cup w Spremberg (Niemcy). W dwudniowej międzynarodowym turnieju Judo w Spremberg impreza zgromadziła ok. 500 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Białorusi i Niemiec. Swój udział zaznaczyli także zawodnicy z tuliszkowskiej sekcji judo gdzie startowały; Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Nikola Roszak, Julia Kocimska i Wiktoria Drożak.

Wszystkie zawodniczki w tym turnieju walczyły systemem pucharowym czyli do zdobycia medalu dziewczęta musiały stoczyć kilka walk. Jako pierwsza do walk wyszła Paula Markiewicz która wygrała swoje dwie pierwsze walki i spotkała się w finale z reprezentantka Niemiec, niestety finał nie bym po myśli Pauli i ostatecznie zdobyła srebrny medal. Natalia Poprawska także wygrała swoje pierwsze walki, w półfinale jednak musiała uznać wyższość przeciwniczki i pozostała walka o brązowy medal. W walce tej nie dała szans przeciwniczce z Niemiec i wyszła zwycięsko z pojedynku. Nikola Roszak po dwóch wygranych walkach doszła do finały, gdzie prowadząc walkę w ostatnich sekundach przegrała z Czeszka i zdobyła srebrny medal. Wiktoria Drożak i Julia Kocimska znalazły się w tej samej kategorii wagowej, po przegranym półfinale Wiktorii a wygranej walce w repasażach Juli zawodniczki spotkały się w walce o brązowy medal, bratobójczy pojedynek okazał zwycięski na korzyść Wiktorii Drożak która zdobyła brązowy medal a Julia 5 miejsce w turnieju.

Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu p. Jakuba Kowalczyka, prezesa firmy IzoSerwis w Tuliszkowie za bardzo dziękujemy.

Trener sekcji
- Michał Gaj

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy...

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy...

4 paźd.
Wrócili z brązowym medalem. Tuliszkowscy judocy...

Wrócili z brązowym medalem. Tuliszkowscy judocy na...

3 paźd.
Sezon jesienny czas start! Podopieczni Marka...

Sezon jesienny czas start! Podopieczni Marka Kujawy...

26 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama