piątek 26 kwietnia 2024

Marii, Marzeny, Ryszarda

Kolejna wygrana Tura 1921

W meczu 21 kolejki konińskiej klasy okręgowej nasz Tur 1921 podejmował na swoim terenie Polonię Golina. Nasz zespół od samego początku spotkania przeważał na całym boisku. Drużyna z Goliny skoncentrowała się na obronie całym zespołem, licząc na kontry.

W 5 minucie Grabowski strzela na bramkę, jednak piłka po koźle wpada w ręce bramkarza. W 14 minucie świetnym strzałem podpisuje się Izydorczyk, jednak piłka nie znajduje drogi do bramki gości. W 30 minucie Bartek Grabowski urwał się obrońcom i oddał silny strzał na bramke gości, jednak bramkarz odbija piłkę, która trafia dokładnie pod nogi Damiana Bąkowskiego i mamy 1:0 dla Tura. Do przerwy wynik meczu się nie zmienił.

Na druga połowę Tur wyszedł głodny bramek, w 56 minucie Grabowski ponownie strzela, jednak za słabo i bramkarz gości broni. W 72 minucie dośrodkowanie Grabowskiego pilka odbija się od zawodnika gości i wpada wprost na nogę Adriana Freta, który umieszcza piłkę w siatce. To pierwsza bramka Adriana w naszym zespole, ale jego praca na całym boisku jest bardzo widoczna. 2 minuty później akcja lewą stroną boiska, dośrodkowanie Bąkowskiego i bramkę zdobywa Bartek Grabowski. W 92 minucie sędzia niesłusznie ale jednak odgwizduje rzut karny po „niby” faulu Banasiaka. Do piłki podchodzi zawodnik Polonii, jednak fantastycznie dysponowany Konrad Winiarski wyczuł intencje strzelca broniąc karnego.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla naszego Tura. Cieszy powrót do gry Zbynka Kowalskiego, który po kilkumiesięcznej przerwie z powodu kontuzji, wrócił do pełni sił.

Serdecznie dziękujemy Jarosławowi Romke, który w sposób profesjonalny z dużą dawką pozytywnej energi oraz humoru komentował oraz prowadził spotkanie jako spiker. Podziękowania należą się także kibicom naszej drużyny, którzy mimo fatalnej pogody licznie przybyli kibicować swojej drużynie.

Bramki dla Tura:

30' Bąkowski Damian (asysta Bartek Grabowski)

72' Fret Adrian (asysta Grabowski Bartosz)

74' Grabowski Bartosz (asysta Bąkowski Damian)