wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w Judo

Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w Judo
 

W sobotę 22 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej w Tuliszkowie wybrali się do Poznania gdzie około 50 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rywalizowało na tatami w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” i Urząd Miasta Poznania.

W zawodach brały udział dzieci urodzone w latach 2004, 2005 i 2006. Uczniowie szkoły podstawowej w Tuliszkowie a na co dzień zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie reprezentowali tym razem nie klub, a szkołę podstawową w Tuliszkowie zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego, a byli to: Natalia Poprawska, Katarzyna Konieczka, Wiktoria Drożak, Julia Kocimska, Maria Pakulska, Łucja Pawlicka, Majka Poprawska, Julia Powaga, Jan Antoniewicz, Antoni Ślesiński, Norbert Maślanka, Jakub Moksik i Michał Brzózka. Każdy z zawodników musiał stoczyć kilka walk by móc myśleć o miejscu na podium. Nie każdy mógł się cieszyć ze zdobycia medalu bo rywalizacja była duża.

reklama

Mistrzyniami Wielkopolski zostały; Natalia Poprawska, Julia Kocimska i Wiktoria Drożak. Julia by dotrzeć do finału musiała stoczyć pięć walk, z czego wszystkie wygrała przez Ippon, czyli przed zakończeniem regulaminowego czasu. Wiktoria stoczyła cztery walki i także wygrała wszystkie walki przed czasem. Natalia wygrała trzy walki co pozwoliło jej zdobyć złoty medal. Równie dobrze zaprezentowały się pozostałe zawodniczki; srebrny medal przypadł Katarzynie Konieczka, brązowy medal zdobyła Maria Pakulska, Łucja Pawlicka i Majka Poprawska, tuż za podium znalazła się Julia Powaga zajmując piąte miejsce. Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Michał Brzózka który w swojej wadze zdobył srebrny medal. Jan Antoniewicz zajął piąte miejsce, Norbert Maślanka i Antoni Ślesiński zajęli siódmą lokatę a Jakub Moksik zajął dziewiąte miejsce.

Wielkim sukcesem rywalizacje zakończyły dziewczęta zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej dla Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie. Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali pucharami, medalami i dyplomami. Natomiast najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej wywalczyły puchary i dyplomy.

Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl

Trener sekcji
- Michał Gaj

Podobne artykuły

Obóz sportowo-rekreacyjny członków UKS Judo...

Obóz sportowo-rekreacyjny członków UKS Judo Tuliszków

16 lip.
Aktywne ferie Uczniowskiego Klubu Sportowego...

Aktywne ferie Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w...

3 lt.
Judocy z Tuliszkowa trenowali z najlepszymi.

Judocy z Tuliszkowa trenowali z najlepszymi.

20 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama