środa 24 kwietnia 2024

Bony, Horacji, Jerzego

Mistrzostwa Polski IBK Kyokushin w Trzciance

W dniu 03.06.2017 rok w Trzciance koło Piły odbył się Mistrzostwa Polski IBK Kyokushin w imprezie uczestniczyło około 120 zawodników z różnych miast Polski oraz kilkuosobowa reprezentacja Węgier. Fighterzy rywalizowali w karate kyokushin, grappling, K1 oraz MMA. Wielkopolski Klub Sportów Walki w Tuliszkowie wystawił do tych zawodów 4 zawodników zdobywając aż 6 medali Mistrzostw Polski.

Albert Jesiołkiewicz zdobył 1 miejsce w konkurencji grappling juniorów w kategorii 16 - 17 lat do 65 kg oraz 2 miejsce w kumite 16 - 17 lat do 65 kg. Jakub Stachurski zdobył 2 miejsce w konkurencji grappling juniorów 16 - 17 lat do 65 kg, gdzie spotkał się w finale z kolegą klubowym Albertem Jesiołkiewiczem. Kamila Wiktorska zdobyła 2 miejsce w konkurencji grappling juniorek 14 - 15 lat do 55 kg . Aleks Wiktorski zdobył 2 miejsce w konkurencji grappling dzieci do lat 8 oraz 3 miejsce w kumite dzieci do lat 8. Zawodnikami opiekowali się sensei Michał Kotas 2 dan oraz sensei Tomasz Adamkiewicz 3 dan, którzy pełnili również rolę sędziów. Sędzią głównym zawodów był Hanshi Tomasz Olejnik 8 dan Poznań.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu sponsorów pana Jakuba Kowalczyka z firmy IzoSerwis oraz pana Roberta Wawrzyniaka z firmy A2 CAT za co serdecznie dziękujemy.