piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

Tur 1921 Turek pokonał SKP Słupca

Tur 1921 Turek pokonał SKP Słupca - foto: Arkadiusz Wszędybył

Intensywne przygotowania MKS Tur 1921 Turek do rozgrywek na szczeblu IV ligi trwają. W środę 19 lipca zawodnicy Tura zremisowali 4:4 z drużyną z Izbicy Kujawskiej, a już w sobotę 22 lipca na stadionie 1000-lecia zmierzyli się w meczu kontrolnym z SKP Słupca. Kibice nie ujrzeli aż tylu goli, ale za to mogli cieszyć się z triumfu miejscowej drużyny. Tur 1921 Turek pokonał bowiem przyjezdnych 2:1. Więcej informacji o wynikach meczów, statystykach, składzie drużyny na stronie tur1921turek.pl.

W meczu kontrolnym na stadionie w Turku nasz Tur podejmował przyszłego ligowego rywala drużynę Skp Słupca. Od początku nasza drużyna ruszyła do ataków już w 6 minucie dośrodkowanie z lewej Grabowskiego, strzał Trzepacza minimalnie obok bramki. 22 minuta Błaszczyk strzela gola po pięknym podaniu Bartka Grabowskiego. 36 minuta dośrodkowanie Błaszczyka strzela Trzepacz jednak nad bramka. 41minuta Słupca wyrównuje, do przerwy 1:1. Po przerwie Trener Dawid Jóźwiak dokonał zmian prawie wszystkich zawodników na boisku. Jednak to nie ułatwiło Słupcy meczu nasza drużyna wciąż utrzymywała się przy piłce. A w 67 minucie  podanie Kwapisza i piłkę w bramce umieszcza zawodnik testowany. Mecz zakończył się zwycięstwem Tura 2:1.