piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Judocy trenowali pod Tatrami

Tuliszków: Judocy trenowali pod Tatrami
 

W dniach 19-28 sierpnia 2017 Uczniowski Klub Sportowy ,,Judo’’ w Tuliszkowie wraz z zawodnikami i dziećmi z GiM w Tuliszkowie przebywał na obozie letnim w miejscowości Cyrhla k/ Zakopanego. Wspaniałe widoki panoramy Tatr, świeże powietrze oraz wiele innych atrakcji czekało na zawodników sekcji.

Jak każdego roku organizowany był wyjazd w bardzo atrakcyjne miejsce, w tym roku obóz dla dzieci był zapewne wyjątkowo atrakcyjny gdyż prowadzony był przez wybitna postać sportową, p. dr Rafała Kubackiego, który w trakcie kariery sportowej zdobył szereg tytułów: 17-krotny Mistrz Polski, Mistrz Europy z 1989, dwukrotny srebrny medalista (1994 i 1998) i pięciokrotny brązowy medalista (1991, 1993, 1995, 1996 i 1997), dwukrotny Mistrz Świata z 1993 i 1997, brązowy medalista z 1989. Trzykrotnie wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w wadzie ciężkiej: Barcelona 1992, Atlanta 1996 i Sydney 2000. Pan Rafał Kubacki to także odtwórca roli Ursusa w filmie Quo Vadis Jerzego Kawalerowicza. Program obozu wyglądał następująco: codziennie odbywał się poranny rozruch oraz dwa treningi dla grupy starszej i młodszej. W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy zwiedzali Zakopane. W dniach odpoczynku od treningów odbyły się wędrówki górskie na Wielki Kopieniec (1328 m) i Gęsią Szyje (1489 m) gdzie zawodnicy przeszli ok. 22 km zdobywając górskie szczyty. Wieczorami p. Rafał Kubacki prowadził warsztaty i wykłady nt.: Kariery sportowca, Motywacji w sporcie i Drodze do sukcesu podczas których poruszał także tematy zasad tolerancji i uczciwości w sporcie jak i w życiu. Zajęcia sportowe jak i warsztaty prowadzone były profesjonalnie i metodycznie co zapewnia że dzieci łatwo przyswajały przekazywana wiedze. Odbyły się również zajęcia plastyczne, spacery po pobliskich miejscowościach oraz zajęcia w terenie. Dodatkowo organizowane były dyskoteki, ogniska i seanse filmowe. Nominacje na wyższy stopień kyu z rąk p. Rafała Kubackiego otrzymali: Dawid Wiśniewksi 5 kyu (żółty pas), Norbert Tomaszewski 4 kyu (pomarańczowy pas), Julia Kocimska 3kyu (zielony pas).

reklama

Poza organizowanym obozem Judo Tuliszków było organizatorem Wakacji z Judo który po raz kolejny cieszyła się zainteresowaniem. W ramach Wakacji z Judo przez całe wakacje odbywały się zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz wyjazdy do Energylandii, Laser Game i Parku Trampolin w Łodzi. Program zajęć był zróżnicowany, dzięki czemu zajęcia nie były nudne i monotonne. Łącznie podczas Wakacji z Judo wzięło udział ok. 140 osób.

Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl oraz fb sekcji.

Na samym początku chciałbym podziękować sponsorom naszej sekcji; IzoSerwis – Jakub Kowalczyk, PosGlanc - Tomasz Glanc, Bud-An Wawrzyniak, Hurtowia Artykułów Przemysłowych – Józef Andrzejewski, gdyż w głównej mierze dzięki ich pomocy dzieci mogły spędzić wolny czas na obozie sportowym aktywnie i zdrowo oraz dzięki ich pomocy koszty obozu dla dzieci były niskie.

Zapraszam od września na zajęcia Judo w Tuliszkowie, już wkrótce nowe nabory do grup. Od września także stworzona będzie nowa grupa w której prowadzić będziemy zajęcia z gimnastyki podstawowej i akrobatyki sportowej

 Trener sekcji
- Michał Gaj

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Jan Antoniewicz i Wiktoria Drożak z UKS Judo w...

Jan Antoniewicz i Wiktoria Drożak z UKS Judo w...

15 wrz.
Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS...

Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS Judo...

9 wrz.
Morskie opowieści młodych karateków i judoków z...

Morskie opowieści młodych karateków i judoków z...

2 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama