sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

21°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Trzy punkty dla Tura!

Trzy punkty dla Tura!
 

W sobotę 9 września 2017 roku odbyła sie 7 kolejka IV ligi południowej. Tym razem nasz zespół wyjechał na mecz do Odolanowa, gdzie zmierzył się z beniaminkiem Odolanovią. Nasz rywal po słabym początku rundy, wygrał ostatnie dwa mecze pokonując Ostrovię 0-2 oraz Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 1-2.

MKS Tur 1921 Turek po 6 kolejkach zdobył tylko 3 pkt, remisując 3 mecze i ponosząc 3 porażki. Dlatego nasz zespół do Odolanowa pojechał bardzo zdeterminowany, głodny zwycięstwa i punktów.

reklama

Od początku meczu nasz zespół przeważał, chociaż także gospodarze dwukrotnie stworzyli sobie dogodne sytuacje, po szybkich kontrach.

W 1 minucie meczu, po błędzie gospodarzy rozpoczynających grę, nasz Tur miał okazję do zdobycia gola, jednak gospodarzom udało się uratować sytuację. W kolejnych minutach Tur stwarzał sobie kolejne sytuacje. Bartek Grabowski strzela bramkę, jednak sędzia uznał, ze był na spalonym. Kolejne akcje tworzyli Bartek Kowalski, Fret, Błaszczyk, jednak nie przynosiły one oczekiwanej bramki.

W 34 minucie spotkanie nasz zespół przeprowadził szybka akcję w której uczestniczyli Kowalski, Fret, Grabowski. Dośrodkowanie z prawej strony i Daniel Błaszczyk miał przyłożyć tylko piłkę do nogi i strzelić gola, jednak został sfaulowany na 5 metrze. Sędzia zdecydowanie wskazuje 11 metr. Strzelcem karnego jest Bartek Grabowski, który z dużym spokojem zamienia go na bramkę. Pierwszy raz w tej rundzie nasz zespół zdobył pierwszy gola i nie musiał gonić wyniku.

reklama

Tur nie poprzestał na jednej bramce, walcząc konsekwentnie dalej. Już w 39 minucie po kolejnej składnej akcji Bartosz Kowalski podaje prostopadłą piłkę do Szymona Izydorczyka, który wychodzi sam na sam z bramkarzem gości, mija go jednak sędzia odgwizduje spalonego.

Pierwsza połowa meczu kończy się jedno bramkowym prowadzeniem gości.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków Tura. W 49 minucie Kowalski Bartek dostaje piłkę, przebiega sam przez pół boiska, oddaje piękny strzał jednak bramkarz broni.

W 64 minucie mamy rzut wolny, celnym strzałem popisuje się Bartek Kowalski, jednak bramkarz broni choć z wielkimi problemami. Drużyna gospodarzy w drugiej połowie chciała odwrócić losy spotkania, ale nie stworzyli sobie groźnych sytuacji.

W 75 minucie nasz zespół przeprowadził akcję prawa stroną boiska, piłka zostaje podana do środka między Trzepacza i Ignaczaka. Michał zachował jednak zimną krew widząc, ze znajduje się na pozycji spalonej nie uczestniczył w akcji a do piłki wybiegł Trzepacz. Z bramki wybiega bramkarz gości, wybija piłkę, jednak znajdujący się blisko Trzepacz blokuje piłkę, a następnie umieszcza ją w pustej bramce. Wynik 0-2 nie satysfakcjonuje naszych zawodników. W 80 minucie zdobywamy 3 bramkę. Akcja rozgrywała się w środku pola, będący przy piłce Trzepacz zobaczył wbiegającego lewym skrzydłem Przybylaka, podaje mu piłkę a ten pięknym strzałem w okienko pokonuje bezradnego bramkarza gospodarzy.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszego Tura, co cieszy tym najbardziej, że Mks nie stracił gola w tym meczu oraz że to pierwsze zwycięstwo naszej drużyny i na pewno nie ostatnie.

Takiego Tura jak w tym meczu znamy z gry w A klasie oraz klasie okręgowej. Wszyscy zawodnicy zasługują na wyróżnienie, za wole zwycięstwa, determinację. Jednak bardzo dużo dla naszego zespołu wniósł wypożyczony ostatniego dnia transferowego Bartosz Kowalski. Zawodnik przyszedł do nas z III ligowego Górnika Konin i gra jako środkowy pomocnik. Spokój, opanowanie, doświadczenie w IV oraz III lidze -mimo młodego wieku- motywowało naszych zawodników, aby dać z siebie jeszcze więcej. Mecz był bardzo szybki, każdy z naszych zawodników schodził z boiska bardzo zmęczony, ale szczęśliwy, że wreszcie udało się przełamać i zdobyć 3 punkty na tak trudnym terenie.

 

Bramki dla Tura:

34’ Grabowski Bartosz (karny)

75’ Trzepacz Beniamin (asys- Kowalski Bartosz)

80’ Przybylak Krystian (asys – Trzepacz Beniamin)

 

Żółte kartki dla Tura:

37’ Kowalski Bartosz

 

Skład Tura:

Brzostowski Dariusz

Kowalski Bartosz

Czajka Mikołaj

Izydorczyk Szymon (57’ Trzepacz Beniamin)

Lament Jakub

Bieniek Piotr

Fret Adrian (71’ Ignaczak Michał)

Błaszczyk Daniel (86’ Kaczmarek Przemysław)

Grabowski Bartosz

Młynarski Kuba (67’ Przybylak Krystian)

Maliński Maciej

 

Rez:

Pawlak Mateusz

Przybylak Krystian

Ignaczak Michał

Trzepacz Beniamin

Kaczmarek Przemysław

Pietraszek Rafał

Banasiak Michał

Kolejny mecz nasz Tur rozegra ponownie na wyjeździe 16.09.2017r o godzinie 16:00, przeciwnikiem będzie Biały Orzeł Koźmin WLKP.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Plany na rozwój MGKS Tur 1921 Turek, czyli...

Plany na rozwój MGKS Tur 1921 Turek, czyli...

11 lip.
Nowy Zarząd Tura 1921 Turek. Poszwa zastępuje...

Nowy Zarząd Tura 1921 Turek. Poszwa zastępuje...

28 czerw.
Podsumowanie rundy wiosennej orlików Tura 1921...

Podsumowanie rundy wiosennej orlików Tura 1921 Turek

27 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama