sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Tuliszków: Trening z Mistrzem Świata - Rafałem Kubackim

Tuliszków: Trening z Mistrzem Świata - Rafałem Kubackim
 

W dniach 29 i 30 września sekcja Judo w Tuliszkowie gościła wielokrotnego mistrza Europy i świata w Judo, p. Rafała Kubackiego. Dwudniowe szkolenie było czasem poświeconym na doskonalenie techniczne zawodników do najbliższych startów w imprezach sportowych. Oprócz wymagających treningów młodsi zawodnicy mogli porozmawiać z Rafałem Kubackim o jego sportowej karierze, ciężkiej pracy na macie oraz najtrudniejszych wyzwaniach oraz otrzymać autograf bądź upamiętnić spotkanie na wspólnym zdjęciu.

Rafał Kubacki to judoka z wielkim doświadczeniem i sukcesami. Mistrz Europy z 1989, dwukrotny srebrny medalista (1994 i 1998) i pięciokrotny brązowy medalista (1991, 1993, 1995, 1996 i 1997). Dwukrotny Mistrz Świata z 1993 i 1997, brązowy medalista z 1989. Sportowiec trzykrotnie wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w wadzie ciężkiej w Barcelonie w 1992, Atlancie w  1996 i Sydney w 2000.

reklama

Był zawodnikiem Gwardii Wrocław, Śląska Wrocław i AZS-AWF Wrocław. Został zwycięzcą Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski w 1993.

Obecnie Mistrz swoje doświadczenia sportowe przekazuje młodym zawodnikom, stad zagościł na treningi sekcji judo w Tuliszkowie na zaproszenie trenera Michała Gaja.

Dla młodych zawodników spotkanie z Mistrzem było nie tylko wielką szkołą sportu, ale także cennym doświadczeniem, które miejmy nadzieję zaowocuje m.in. podczas startów na zawodach.

Szkolenie odbyło się dzięki wsparciu sponsora naszej sekcji p. Jakuba Kowalczyka, prezesa firmy IzoSerwis w Tuliszkowie za co bardzo dziękujemy.

Trener sekcji
-Michał Gaj

Podobne artykuły

Aktywne ferie Uczniowskiego Klubu Sportowego...

Aktywne ferie Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w...

3 lt.
Rodzice i karatecy trenowali razem w Klubie...

Rodzice i karatecy trenowali razem w Klubie Sportów...

22 st.
Judocy z Tuliszkowa trenowali z najlepszymi.

Judocy z Tuliszkowa trenowali z najlepszymi.

20 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama