sobota 20 kwietnia 2024

Agnieszki, Amalii, Czecha

Tur wraca z 3 punktami!

W sobotę 30 września 2017 roku odbyła się 10 kolejka IV ligi południowej. Tym razem nasz zespół wyjechał na mecz do Gołuchowa, gdzie zmierzył się z tamtejszym LKS. Nasz rywal po 9 kolejkach był plasowany w tabeli na 5 miejscu był faworytem tego spotkania jednak rzeczywistość okazała się inna. Dlatego nasz zespół do Gołuchowa pojechał zdeterminowany, głodny zwycięstwa i punktów.

Od początku meczu nasz zespół przeważał, chociaż także gospodarze stwarzali sobie dogodne sytuacje, po szybkich kontrach. W 2 minucie meczu, nasz Tur miał okazję do zdobycia gola po rzucie rożnym, jednak gospodarzom udało się uratować sytuację. W kolejnych minutach Tur stwarzał sobie kolejne sytuacje. W 26 minucie spotkania w pobliżu pola karnego zostaje sfaulowany Grabowski Bartosz,do wolnego podchodzi Trzepacz, strzał bramkarz broni jednak do piłki dobiega Grabowski dobija i piłka od poprzeczki wpada do bramki mamy 0:1.Tur nie poprzestał na jednej bramce, walcząc konsekwentnie dalej. Już w 39 minucie po kolejnej składnej akcji Beniamin Trzepacz podaje piłkę do Bartka Grabowskiego, jednak obrońca przeczytał zamiary naszego zawodnika i odbija piłkę. W 42 minucie gospodarze po rzucie rożnym wyrównują, do szatni mamy 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków Tura. W 53 minucie mamy rzut wolny, dośrodkowuje Bartek Kowalski, jednak obrona wybija piłkę. Drużyna gospodarzy w drugiej połowie chciała odwrócić losy spotkania, choć stworzyli sobie parę groźnych sytuacji to nasza obrona była skuteczna a w bramce doświadczenie Brzostowskiego Dariusza nie pozwoliło na to by Tur stracił kolejnego gola. w 66 minucie po poważnym błędzie sędziego liniowego który dopatrzył się spalonego mimo że do piłki wyszedł zawodnik który był daleko za obrońcami gospodarze rozpoczynają grę z własnego pola karnego jednak bramkarz LKSu robi to nie fortunnie prosto pod nogi Kowalskiego Bartosza ten strzela i piłka odbija się od słupka, wszystko wskazuje na to że nie ma gola jednak piłka odbija się na nierówności boiska i wpada szczęśliwie dla tura do bramki. Obejmujemy prowadzenie 1:2. W 77 drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę dostaje Bartosz Kowalski i niestety Tur na 13 minut przed końcem spotkania kończy grę w 10. Gospodarze próbowali jeszcze odrobić straty ale mimo przewagi jednego zawodnika nie udaje im się i Tur wygrywa 4 mecz z rzędu.

Bramki dla Tura:
26’ Grabowski Bartosz (asys- Trzepacz Beniamin)
64’ Kowalski Bartosz (asys- bramkarz gospodarzy)

Żółte kartki dla Tura:
56’ Kowalski Bartosz
77’ Kowalski Bartosz (konsekwencja dwóch żółtych kartek i dostaje czerwoną)

Skład Tura:
Brzostowski Dariusz
Błaszczyk Daniel (80’ Lament Jakub)
Kowalski Bartosz
Czajka Mikołaj
Tovstopiat Dmytro (46’ Przybylak Krystian)
Ignaczak Michał
Trzepacz Beniamin (90+2’ Kaczmarek Przemysław)
Bieniek Piotr
Fret Adrian
Grabowski Bartosz (90+1’ Kwapisz Kacper)