piątek 20 lipca 2018

Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

reklama

Tur 1921 Turek - Sparta Konin 3:1 (2:0)

Tur 1921 Turek - Sparta Konin 3:1 (2:0)
 

W niedzielę 8 października drużyna juniorów młodszych Tura 1921 Turek rozegrała kolejny mecz grupy mistrzowskiej. Do Turku przyjechał lider z Konina, który do tej pory zdobył komplet punktów.

Drużyna gospodarzy od początku zaatakowała faworyzowany zespół Sparty. Efektem było szybkie objęcie prowadzenia. Adam Kąciak ze środka boiska podał na skrzydło do Mikołaja Modrzejewskiego, ten zszedł z piłką do środka i zagrał prostopadle do Jakuba Lempacha, który w sytuacji sam na sam dopełnił formalności. Drużyna z Konina próbowała szybko odrobić straty przejmując inicjatywę na boisku. Przewaga nie przełożyła się na klarowne sytuacje. Pod bramką Patryka Chojnackiego groźnie było jedynie po stałych fragmentach gry i strzałach z dystansu. Zespół gospodarzy był zdecydowanie konkretniejszy, nie dał się zepchnąć do rozpaczliwej obrony często zawiązując ciekawe akcje na połowie przeciwnika. Jedna z nich pod koniec pierwszej połowy przyniosła drugą bramkę. Kolejny raz Adam Kąciak zagrał na skrzydło do Mikołaja Modrzejewskiego, który po przyjęciu piłki zdecydował się na skuteczny strzał po długim słupku.

reklama

Druga połowa bardzo podobna do pierwszej. Przewagę w posiadaniu piłki mieli goście, jednak znacznie groźniejsi byli gospodarze,którzy po godzinie gry zdobyli trzecią bramkę. Bardzo dobrym prostopadłym podaniem do Jakuba Lempacha popisał się Bartosz Stasiak. Strzał Jakuba wybronił bramkarz, a w zamieszaniu na polu karnym najlepiej odnalazł się Adam Kaciak, który po minięciu obrońcy uderzył nie do obrony. Gości stać było jedynie na przypadkową bramkę w samej końcówce meczu. Wygrana z liderem cieszy, tym bardziej, że jest to zespół rocznikowo starszy, dużo silniejszy fizycznie.

Patryk Chojnacki, Sebastian Olek, Szymon Walczak, Bartosz Stasiak, Patryk Jaśkiewicz, Gabriel Bazner, Miłosz Łukasik, Bartosz Frątczak, Mikołaj Modrzejewski (70 Kacper Krzyżostaniak), Adam Kąciak, Jakub Lempach.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Walne Zebranie Sprawozdawcze MGKS

Walne Zebranie Sprawozdawcze MGKS "Tur 1921" Turek

26 czerw.
Wygrana młodzika starszego Tura 1921 Turek

Wygrana młodzika starszego Tura 1921 Turek

13 czerw.
TUR remisuje z Oranje

TUR remisuje z Oranje

13 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama