Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

środa 19 września 2018

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Tuliszków: Zawodnicy UKS Judo walczyli w Poznaniu

Tuliszków: Zawodnicy UKS Judo walczyli w Poznaniu
 

W dniach 14-15 października Poznań gościł najlepszych judoków z całej Polski. Byli tam również zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Judo” w Tuliszkowie. W mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba zawodników i zawodniczek bowiem do zawodów zgłosiła się rekordowa ilość uczestników - 509 zawodników i zawodniczek z 127 klubów całej Polski.

Budynek Hali Sportowej w Poznaniu w ostatni weekend, od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych, tętnił życiem. Od piątkowego popołudnia zgłaszali się bowiem zawodnicy i zawodniczki na Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo, które odbywały w Morasko k/Poznania.

reklama

Sobotni poranek to czas pełen nerwowości i wielkich oczekiwań chłopców - młodzików, gdyż to właśnie oni swoją kategorią rozpoczynali mistrzostwa.

Swoją obecnością ceremonię otwarcia uświetnili m.in.: Członek Zarządu, oficjalny delegat PZ Judo powołany do otwarcia zawodów Juliusz Kowalczyk, złoty medalista olimpijski Paweł Nastula i srebrna medalistka olimpijska Aneta Szczepańska.

Po ceremonii otwarcia przyszła pora na zmagania na macie. Każdy z uczestników przyjechał do Poznania z nadzieją na tytuł Mistrza Polski, dlatego często, gdy nie udało się osiągnąć zamierzonego celu, można było zauważyć na ich twarzach rozgoryczenie, żal a nawet łzy, które jak na twardych judoków przystało starali się skrzętnie ukrywać.

reklama

Droga do zdobycia upragnionego tytułu "Mistrza Polski Młodzików" była bardzo trudna, okupiona latami treningów i wyrzeczeń a na samych zawodach poprzedzona wieloma ciężkimi walkami więc nie dziwił nikogo wybuch radości z wygranej jak również poczucie dumy i zadowolenia stojących na podium. Sekcję Judo z Tuliszkowa pierwszego dnia zmagań reprezentowali; Natalia Poprawska i Jan Antoniewicz, w drugim dniu: Paula Markiewicz, Katarzyna Konieczka i Norbert Tomaszewski.

Jako pierwsza na matę wyszła Natalia Poprawska, w pierwszej walce wygrała z zawodniczka z Żywca przez o-uchi-gari rzucając na wazari i utrzymała ten wynik do końca walki, kolejna runda w której Natalia musiała uznać wyższość przeciwniczki z Warszawy, tym samym trafiła do repasaży, gdzie w dobry stylu szybko uporała się kolejno z zawodniczkami z Wolsztyna i Krakowa, by walczyć w bloku finałowym o brązowy medal.

Walka o brąz była wyrównana jednak mały błąd spowodował, że to przeciwniczka mogła cieszyć się z brązowego medalu. Dobrym wynikiem z pozostałych zawodników mógł się cieszyć Norbert Tomaszewski, który ostatecznie zajął 9 miejsce.

Medal był blisko, ale niewątpliwie i tak jest to sukces dla Natalii być piątą zawodniczka w Polsce, tym bardziej że jest najmłodszym rocznikiem w tej kategorii wiekowej. Gratuluję Natalii osiągniętego wyniku, może nie był to szczyt jej marzeń ale obserwując jej walki i nastawienie do treningów wiem, że sukcesy przyjdą z czasem.

Wyjazd wspierał Burmistrz GiM w Tuliszkowie oraz sponsorzy klubu, p. Jakub Kowalczyk, prezes firmy IzoSerwis, Tomasz Glanc – PosGlanc, Aneta i Robert Wawrzyniak – Bud-An, Józef Andrzejewski – Hurtownia Artykułów Przemysłowych.

Trener sekcji
- Michał Gaj

Podobne artykuły

Tuliszków: Walczyli w Ogólnopolskim Turnieju...

Tuliszków: Walczyli w Ogólnopolskim Turnieju Judo w...

z wczoraj
Tuliszków: Udany start judoków w czeskim turnieju

Tuliszków: Udany start judoków w czeskim turnieju

11 wrz.
Tuliszków: IV Internarionaler Judo Mazda Cup 2018

Tuliszków: IV Internarionaler Judo Mazda Cup 2018

5 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama