wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

I Bieg "Słodkowska Dziesiątka"

I Bieg
 

Słodkowskie stowarzyszenie „Edukacja, Kultura, Sport” po raz pierwszy zorganizowało bieg na dystansie 10 km.

Trasa biegu wyznaczona została drogami gminnymi przez miejscowości Słodków i Budy Słodkowskie ze startem i metą przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie. Deklarację startu potwierdziło 59 osób lecz ze względu na przechodzący tego dnia orkan „Grzegorz”, który powodował tak porwisty wiatr z deszczem – część osób zrezygnowała z udziału w tym biegu. Ostatecznie do startu, który odbył się o godz. 12:00 przystąpiło 46 osób.

reklama

Po przebiegnięciu wyznaczonej trasy, która okazała się dłuższa o ok. 400m, na metę pierwszy przybiegł biegacz LKS MARATON TUREK Tomasz Pietrzak ze Bud Słodkowskich. Drugi zameldował się na mecie zawodnik KB Geotermia Uniejów Łukasz Kubiak, a trzeci na mecie pojawił się zawodnik z Odolanowa Michał Przerwa. Wśród pań najszybszą okazała się zawodniczka Kkb Finish Kalisz Katarzyna Werner, druga na mecie przybiegła zawodniczka No Name Team Koło Michalina Walczak-Pecyna. Natomiast trzecia była biegaczka Team Werner z Malanowa Iwona Werner.

Klasyfikacja końcowa z czasem biegu w obu kategoriach:
I Tomasz Pietrzak 38,15 I Katarzyna Werner 43,47
II Łukasz Kubiak 38,25 II Michalina Walczak-Pecyna 43,48
III Michał Przerwa 38,29 III Iwona Werner 49,43

Wymienieni zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę SUN GARDEN, a które wręczyli wójt gminy Karol Mikołajczyk, Bogdan Greber oraz dyr. ZSP Jerzy Zygmunt. Natomiast wszyscy uczestnicy biegu dostali pamiątkowe medale ufundowane przez firmę DREWTUR. Posiłek w postaci ciepłej grochówki przygotowały panie ze Stowarzyszenia „Wspólnota Kobiet”. Nad bezpieczeństwem uczestników biegu czuwali ochotnicy z OSP Słodków oraz OSP Turkowice, OSP Cisew i OSP Wietchinin. Organizatorzy składają podziękowania policjantom z KPP w Turku, pracownikom ZSP Słodków oraz piekarni Muchlin Marek Kozłowski za pomoc w organizacji biegu.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Medale dla UKS Sprinter Słodków na...

Medale dla UKS Sprinter Słodków na Mistrzostwach...

23 wrz.
Miłośnicy biegania wsparli mieszkankę Słodkowa...

Miłośnicy biegania wsparli mieszkankę Słodkowa Kolonii.

21 wrz.
Piłkarski turniej charytatywny

Piłkarski turniej charytatywny "Gramy dla Łukasza"....

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama