poniedziałek 24 września 2018

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Tuliszków: Zdobywali medale podczas Super Ligi Judo

Tuliszków: Zdobywali medale podczas Super Ligi Judo
 

Super Liga Judo to partnerski program rozwoju środowiska Judo, w ramach której odbywają się 4 edycje w różnych miejscowościach. Zawodnicy Judo Tuliszków uczestniczyli w dniach 18 i 19 listopada w czwartej edycji finałowej w Oleśnicy. Dwudniowa impreza zgromadziła blisko 1000 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach juniora młodszego, młodzika i dzieci.

W pierwszym dniu rywalizacji do walki przystąpili jun. młodsi. Filip Andrzejewski rozpoczął zmagania od wygrania czterech w efektownym stylu dostał się do finału, w finale prowadząc na dwa wazari przeciwnik doprowadził do remisu, w dogrywce niestety Filip musiał uznać wyższość przeciwnika. Następny do walk przystąpił Kacper Wojnarowski, który wygrał szybko i w bardzo dobrym stylu trzy walki i zajął pierwsze miejsce.

reklama

Drugi dzień to zmagania młodzików i dzieci, w tym dniu sekcja judo wystawiła dziewięciu zawodników, najlepsze wyniki i złoty medal zdobyli; Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Norbert Tomaszewski. Srebrny medal zdobyli; Katarzyna Konieczka i Jan Antoniewicz a brąz przypadł Marii Pakulskiej i Julii Powaga.

Zawodników w trakcie walk wspierał trener Rafał Kubacki, dwukrotny Mistrz Świata w Judo, który jest trener współpracującym z sekcją Judo w Tuliszkowie.

Start zawodników obfitował w komplet medali na turnieju, ale nie taki był cel, zawodnicy pojechali by sprawdzić i zrealizować założenia techniczne i taktyczne, które wypracowali w trakcie szkoleń z trenerem Rafałem Kubackim, cieszę się, że wywiązali się z założeń.

reklama

Dziękuje rodzicom, p. Marcinowi Poprawskiemu i Robertowi Tomaszewskiemu za pomoc w transporcie.

Trener sekcji
- Michał Gaj

Podobne artykuły

Tuliszków: Walczyli w Ogólnopolskim Turnieju...

Tuliszków: Walczyli w Ogólnopolskim Turnieju Judo w...

18 wrz.
Tuliszków: Udany start judoków w czeskim turnieju

Tuliszków: Udany start judoków w czeskim turnieju

11 wrz.
Tuliszków: IV Internarionaler Judo Mazda Cup 2018

Tuliszków: IV Internarionaler Judo Mazda Cup 2018

5 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama