czwartek 19 lipca 2018

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Ranking najlepszych strzelców OZPN Konin po rundzie jesiennej

Ranking najlepszych strzelców OZPN Konin po rundzie jesiennej - foto: freeimages.com / Marc Garrido i Puig
foto: freeimages.com / Marc Garrido i Puig  

Zakończyła się dla klubów z terenu OZPN Konin piłkarska jesień. Czas zatem na podsumowanie zmagań indywidualnych. Przedstawiamy ranking najlepszych 10. strzelców z terenu OZPN Konin.

Liderem jest Kamil Krysiak z MKSu Dąbie. Gracz ten strzelił jesienią niewiarygodną liczbę 28. goli w 11. spotkaniach. By najlepiej zobrazować skalę tego wyniku, posłużmy się przykładem: łącznie w obydwu grupach A-klasy gra 25. drużyn. Aż 14. spośród nich strzeliło mniej bramek niż snajper MKSu. Bardzo wysoko zawieszona poprzeczka stawia tego zawodnika w roli murowanego kandydata na zwycięzcę. Co ciekawe, mimo posiadania w składzie takiego gracza, MKS Dąbie plasuje się dopiero w środku ligowej tabeli.

reklama

Na drugim miejscu w rankingu jest Wiktor Zasada z Baszty Przedecz. Napastnik wrócił do Baszty po sezonach spędzonych w Górniku Kłodawa oraz Górniku Konin. 16. goli jesienią daje mu minimalną przewagę nad resztą stawki.

Na najniższym stopniu podium plasuje się Bartłomiej Sodkiewicz z Warty Pyzdry. Napastnik lidera A-klasy gr. II w minionym sezonie był w czołówce zestawienia, zostając Królem Strzelców swojej grupy A-klasy. W tym sezonie również nie ma sobie w tej grupie równych.

Tuż za podium miejsca zajmują napastnicy z klasy okręgowej. Różnica między Nimi jest kwestią nie samych bramek, a meczów rozegranych przed drużyny. Kilka spotkań w okręgówce było bowiem przełożonych i zostaną rozegrane wiosną. Wśród pięciu najlepszych z klasy okręgowej znaleźć możemy Dariusza Małachowskiego z Orła GrzegorzewPatryka Grabowieckiego z GKSu Sompolno, zwycięzcę Złotego Buta OZPN Konin z minionego sezonu - Kubę Cieślaka z Tulisii TuliszkówNorberta Grzelaka z Polonusa Kazimierz Biskupi oraz Mateusza Czajkę z Olimpii Koło. Każdy z tych graczy jest kluczowym zawodnikiem swej drużyny i na pewno wiosną będzie regularnie trafiać do bramek rywali.

reklama

Dziewiąte miejsce w rankingu zajmuje Damian Tylak ze Sparty Konin. To jedyny reprezentant B-klasy w tym rankingu. 15. goli strzelonych w 9. meczach pozwala minimalnie wyprzedzić w zestawieniu Damiana Markiewicza z Warty Rumin, który dzięki 12. golom strzelonym jesienią - zajmuje 10. miejsce.

Tuż za pierwszą dziesiątką są gracze z IV ligi. Najlepszy strzelec trzecioligowych boisk w Naszym regionie - Łukasz Cichos z Sokoła Kleczew, który w 17. spotkaniach strzelił 5 goli - w zestawieniu jest w trzeciej dziesiątce.

Wiosną wiele może się zmienić. Już zeszłoroczna klasyfikacja dynamicznie zmieniała się w trakcie sezonu. Szczególnie w okresie zimowym - możliwe, że część graczy ujętych w zestawieniu zmieni barwy klubowe.

Bartłomiej Tarłowski
Członek Zarządu, Przewodniczący Komisji ds. Marketingu

 

Podobne artykuły

A. Burszewski: Mundial 2018

A. Burszewski: Mundial 2018

15 czerw.
Magda Filipiak zagra o Mistrzostwo Polski

Magda Filipiak zagra o Mistrzostwo Polski

12 czerw.
Ostatni mecz w Turku kończy się remisem

Ostatni mecz w Turku kończy się remisem

26 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama