wtorek 01 grudnia 2020

Blanki, Edmunda, Eligiusza

Jakub Lempach Wicemistrzem Polski w biegu na 60 metrów

Jakub Lempach Wicemistrzem Polski w biegu na 60 metrów - fot. od lewej Jakub Lempach, Oliwier Wdowiak i Szymon Szachniewicz

W dniach 9 – 11 luty w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce. Podczas tych zawodów srebrny medal w biegu na 60 m wywalczył Jakub Lempach LKS „Maraton” Turek.

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Turku podopieczny Zbigniewa Ryczyńskiego uzyskał najlepszy swój wynik w tym sezonie 7.00 s. i po zaciętej walce uległ Oliwerowi Wdowiakowi z CWKS Resovi Rzeszów, który uzyskał czas 6,95 s na trzecim stopniu podium uplasował się Szymon Szachniewicz z MKS MOS Wrocław z czasem 7,04 s.