Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

niedziela 23 września 2018

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Tuliszkowscy judocy na sportowym obozie

Tuliszkowscy judocy na sportowym obozie
 

W dniach 10-17 luty, 45 osobowa grupa judoków z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Judo’’ w Tuliszkowie oraz dzieci z Gminy i Miasta w Tuliszkowie przebywała na obozie Judo i obozie narciarskim w miejscowości Murzasichle k/ Zakopanego.

Wspaniałe widoki panoramy Tatr, świeże powietrze oraz wiele innych atrakcji czekało na zawodników sekcji. Jak każdego roku organizowany był  wyjazd w bardzo atrakcyjne miejsce, zgrupowanie było prowadzone przez Michała Gaj (2 Dan) i dr Rafała Kubackiego (6 Dan), który w  trakcie kariery sportowej zdobył szereg tytułów: 17-krotny Mistrz Polski, Mistrz Europy z 1989, dwukrotny srebrny medalista (1994 i 1998) i pięciokrotny brązowy medalista (1991, 1993, 1995, 1996 i 1997), dwukrotny Mistrz Świata z 1993 i 1997, brązowy medalista z 1989. Trzykrotnie wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w wadzie ciężkiej: Barcelona 1992, Atlanta 1996 i Sydney 2000. Pan Rafał Kubacki to także odtwórca roli Ursusa w filmie Quo Vadis Jerzego Kawalerowicza.

reklama

Codziennie odbywał się poranny rozruch oraz dwa treningi dla grupy starszej, młodszej i rekreacyjnej. W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy zwiedzali Zakopane, a w tym Zamek Tatrzański, Lodowy Labirynt, Wielką Krokiew, Krupówki. W dniach odpoczynku od treningów odbyły się wędrówki górskie na Polane Rusinową, gdzie uczestnicy podziwiali piękne krajobrazy Tatr. Uczestnicy obozu uczyli się i doskonalili jazdę na nartach na różnych stokach, m.in. stacja narciarska Hajduk, Murzasichle-Ski i Małe Ciche. Odbyły się również zajęcia plastyczne, spacery po pobliskich miejscowościach oraz zajęcia w terenie. Dodatkowo organizowane były dyskoteki, ogniska i seanse filmowe. W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy uczyli się i doskonalili jazdę na łyżwach i nartach pod okiem instruktora, w wolnych chwilach jeździli również na snowtubingu, co zapewniło wszystkim wiele radości i wspaniałej zabawy po zajęciach.

Nominacje na wyższy stopień kyu z rąk p. dr Rafała Kubackiego otrzymali: Julia Mikołajczak 4 kyu (pomarańczowy pas), Filip Andrzejewski i Kacper Wojnarowski 1 kyu (brązowy pas).

Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl oraz fb sekcji.

reklama

Na samym początku chciałbym podziękować sponsorom naszej sekcji; IzoSerwis – Jakub Kowalczyk i Burmistrzowi Gminy i Miasta w Tuliszkowie, dzięki którym w głównej mierze dzieci mogły spędzić wolny czas aktywnie, niezwykle atrakcyjnie i zdrowo oraz dzięki ich pomocy koszty obozu dla dzieci były niskie.

Trener sekcji – Michał Gaj

Podobne artykuły

Tuliszków: Walczyli w Ogólnopolskim Turnieju...

Tuliszków: Walczyli w Ogólnopolskim Turnieju Judo w...

18 wrz.
Tuliszków: Udany start judoków w czeskim turnieju

Tuliszków: Udany start judoków w czeskim turnieju

11 wrz.
Tuliszków: IV Internarionaler Judo Mazda Cup 2018

Tuliszków: IV Internarionaler Judo Mazda Cup 2018

5 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama