poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Obóz Judo Rytro 2018

Obóz Judo Rytro 2018
 

Tak jak w poprzednich latach zawodnicy GKS Kasztelania Brudzew oraz KS Judo Turek spędzili zimowe zgrupowanie w malowniczo położonej miejscowości Rytro. 38 zawodników wybrało się aż tak odległe miejsce, aby każdego ranka pokonywać trudy porannego rozruchu w terenach górskich, aby spędzić wiele godzin ma macie doskonaląc technikę judo, aby podnosić swoje wiadomości z j, angielskiego, uczyć japońskiej sztuki układania papieru -origami oraz rekreować się na stokach narciarskich Ryterski Raj, Jaworzyna Krynicka.

Zawodnicy trenowali w wyjątkowo uroczym dojo Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate, które w ramach współpracy udostępnił sensei dr Andrzej Zieliński 6 DAN. Każdy dzień rozpoczynał się o 7:30 porannym rozruchem, (bieg w górach) 8;30 śniadanie, 10-11;30 trening techniczny, 11;30-13 :00 j.angielski oraz origami, 14:00 obiad, 15-16;20 drugi trening techniczny, 17:00-21:00 – zajęcia na stoku. Po treningach porannych grupy udawały się na zajęcia j. Angielskiego, które w bardzo ciekawej formie zabawowej prowadziła p. Agata Kujawa, zajęcia z japońskiej sztuki układania papieru prowadzała Alicja Zając (kontynuacja zajęć z obozu letniego), natomiast treningi techniczne trener Marek Kujawa.

reklama

Oczywiście nie samymi treningami judoka żyje. Dodatkowo judocy rozgrywali turnieje unihokeja, p. ręcznej, p. koszykowej na przepięknej ryterskiej hali sportowej, spędzali czas na wycieczkach po Popradzkim Parku Krajobrazowym, zwiedzali zamek ryterski z XIV na szczycie góry, podziwiali zabytki Nowego Sącza, a wieczory należały do zimowego szaleństwa na snowboardzie oraz nartach. W trakcie obozu odbył się również egzamin na stopnie kyu – na pomarańczowy pas 5kyu zdali Marcin Kubka, Dominik Karbowski, 6 kyu biały pas Norbert Goździk.

Rywalizacja na macie, koncentracja na zajęciach j. angielskiego, zaangażowanie w zajęciach dodatkowych, czystość w pokoju, zajęcia na stoku, relacja z rówieśnikami i wiele innych kryteriów musieli spełnić nasi judocy, aby otrzymać tytuł SUPER OBOZOWICZA Rytro 2018 .Te wszystkie wymagania spełnił rewelacyjnie zawodnik będąc wzorem dla pozostałych: Adrian Przybył - SUPER OBOZOWICZ Rytro 2018. Na drugim miejscu uplasował się Dominik Karbowski, III m – Adam Bartczak (wszyscy otrzymali vouchery do sieci sklepów Maxelektro. Vouchery do restauracji Turkovia otrzymali – Filip Witczak, Nadia Kowalska. Voucher wysokości 200 zł na kolejny obóz – Marcin Kubka oraz wiele innych nagród, gadżetów sportowych dla pozostałych uczestników (torby, dresy, kubki, powerbanki, odblaski, saszetki sportowe do biegania).

„Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonali moi zawodnicy na macie oraz z umiejętności opanowanych na stoku w jeździe na nartach oraz snowboardzie. Wielu z nich pokonało ok. 160 km zjazdów co na pewno przeniesie się na ich technikę i umiejętności narciarskie , snowboardowe. Pragnę gorąco podziękować przede wszystkim sponsorom, dzięki którym mogło na obóz wyjechać tak wielu zawodników oraz obóz mógł cieszyć się tak wieloma atrakcjami: GKS Kasztelania Brudzew, M.L. Sochaccy, T. Świniarski, Rafał Grzelak, J.M Kucal, M.G Wysoccy, J.N. Kowalscy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Tuliszków: IV Mistrzostwa Uczniowskiego Klubu...

Tuliszków: IV Mistrzostwa Uczniowskiego Klubu...

2 lip.
Konferencja szkoleniowa trenerów Polskiego...

Konferencja szkoleniowa trenerów Polskiego Związku Judo

29 czerw.
Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk zakończyli...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk zakończyli rok...

26 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama