poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Tur 1921: Remis i jeden punkt w Ostrowie Wielkopolskim

Tur 1921: Remis i jeden punkt w Ostrowie Wielkopolskim
 

W sobotę 7 kwietnia 2018 roku rozegrana została 21 kolejka mistrzowska IV ligi, grupa południowa. Tym razem zespół Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego „Tur 1921” Turek udał się na bardzo trudny teren do Ostrowa Wielkopolskiego, aby rozegrać mecz rewanżowy rundy wiosennej z miejscową Ostrovią 1909.

Nasz rywal zajmował 3 miejsce w tabeli z 38 pkt. Celem Ostrovii 1909 w obecnym sezonie jest awans do III ligi, jednak obecna strata do lidera Victorii Września wynosi już 10 pkt. Nasz zespół przed tym meczem zajmował 8 miejsce z 28 pkt.

reklama

Przed sobotnim meczem zdecydowanym faworytem był zespół Ostrovii 1909, jednak Tur 1921 jechał do Ostrowa Wlkp. z założeniem sprawienia niespodzianki. Od początku spotkania, zgodnie z założeniami trenera Dawida Jóźwiaka, grę prowadzili gospodarze, jednak toczyła się ona głównie w środkowej części boiska. Nasz zespół rozbijał wszystkie próby ataku gospodarzy, nie pozwalając dojść do sytuacji strzeleckich. W efekcie w pierwszej połowie spotkania gospodarze nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę Darka Brzostowskiego. Tur 1921 pierwsze 45 minut grał pod silny wiatr, co znacznie utrudniało grę, ale mimo to staraliśmy się wykorzystać swoje okazje do kontr.

W drugiej połowie gra naszego zespołu uległa zmianie. Poczuliśmy swoja szansę na korzystny wynik, zaczęliśmy grać odważniej, stwarzając sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Ostrovia 1909 nadal prowadziła, jednak nasze kontrataki przyprawiały kibiców gospodarzy o stan przedzawałowy. Cieszy, że zawodnicy wchodzący do gry z ławki rezerwowych wnosili wiele świeżości do naszej gry. Niestety mecz zakończył się bezbramkowym remisem, jednak remis z 3 zespołem w tabeli, na ich boisku uważamy za sukces. To trzeci mecz Tura w rundzie wiosennej bez straconej bramki. Martwi fakt, że podczas jednej z akcji Ostrovii kontuzji nabawił Darek Brzostowski, który po zderzeniu się z napastnikiem doznał silnego stłuczenia mięśnia uda oraz krwiaka. Tutaj ogromne podziękowania należą się ortopedzie Waldemarowi Majdzie, który bezpośrednio po powrocie do Turku, mimo sobotniego wieczoru, usunął Darkowi krwiak.

Tur wystąpił w składzie: Brzostowski, Rojewski, Czajka, Młynarski, Bieniek, Fret, Witczak, M. Ignaczak, Błaszczyk, Maliński, Grabowski.

reklama

Rezerwowi: Szymański br., Kowalski, Izydorczyk, Tovstopiat, Przybylak.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Walne Zebranie Sprawozdawcze MGKS

Walne Zebranie Sprawozdawcze MGKS "Tur 1921" Turek

26 czerw.
Wygrana młodzika starszego Tura 1921 Turek

Wygrana młodzika starszego Tura 1921 Turek

13 czerw.
TUR remisuje z Oranje

TUR remisuje z Oranje

13 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama