wtorek 21 sierpnia 2018

Franciszka, Kazimiery, Ruty

reklama

Turkowskie siatkarki Finalistkami Mistrzostw Wielkopolski

Turkowskie siatkarki Finalistkami Mistrzostw Wielkopolski
 

Dziewczęta z oddziałów gimnazjalnych i klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku - Finalistkami Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej.

24.04.2018 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej OSiR przy ulicy Parkowej 3 w Turku odbyły się XIX Igrzyska Młodzieży Szkolnej- Półfinał A Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt . Przybyłe zespoły powitali organizatorzy oraz wicedyrektor SP1 – pani Katarzyna Włodarczyk. Do rywalizacji przystąpiły 4 najlepsze drużyny z rejonów: Poznań I- G SMS Poznań, Piła- SP2 Trzcianka, Leszno - SP Śmigiel i gospodarze zawodów rejon Konin- SP1 Turek. Mecze rozgrywane były systemem ” każdy z każdym”. Dwa najlepsze zespoły turnieju awansowały do Finałów Mistrzostw Wielkopolski, czyli do najlepszej czwórki w województwie . Po bardzo emocjonujących meczach dziewczęta z Sp1 w Turku zajęły II miejsce, a tym samym awans do finału.

reklama

Wyniki spotkań:

  • SP1 Turek- SP2 Trzcianka (2:1)
  • G SMS Poznań- SP Śmigiel ( 2:0)
  • SP 1 Turek- G SMS Poznań (1:2)
  • SP Śmigiel – SP2 Trzcianka (2:0)
  • SP 1 Turek- SP Śmigiel ( 2:0)
  • G SMS Poznań- SP 2 Trzcianka (2:0)

Kolejność końcowa:

  • 1 m- G SMS Poznań- awans do finału
  • 2 m- SP 1 Turek- awans do finału
  • 3 m- SP Śmigiel
  • 4 m- SP2 Trzcianka

Zespół z SP1 Turek grał w składzie: Klaudia Jasiak - kapitan, Forma Martyna, Jaroma Martyna, Jeske Nikola, Kaczkowska Daria, Kąpielska Aleksandra, Kurzawa Aniela, Lubas Julia, Mendelak Weronika, Skopińska Dagmara, Wieczorek Weronika, Włodarczyk Natalia. Opiekun drużyny- Bożena Janowska. Na zakończenie półfinału wszystkie zespoły otrzymały dyplomy oraz pamiątki ufundowane przez Miasto Turek, które osobiście wręczył Burmistrz Miasta Romuald Antosik .Podziękował zespołom za ambitną walkę i życzył powodzenia na finałach.

Gratulujemy dziewczętom i życzymy sukcesu na Finałach Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się wkrótce 10 maja w Kaliszu. Reprezentacje, które będą walczyły o medale to:

Gimnazjum nr 5 Poznań, SP 24 Kalisz, G SMS Poznań, SP1 Turek.

reklama

Organizatorzy turnieju Bożena Janowska, Dariusz Piotrowski

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Turek: Pieniądze na Centrum Sportów Plażowych...

Turek: Pieniądze na Centrum Sportów Plażowych nie w...

3 lip.
Wielki sukces turkowskiej oświaty

Wielki sukces turkowskiej oświaty

25 czerw.
Uczniowie

Uczniowie "Jedynki" bili rekord czytania

9 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama