wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Karate: Zgrupowanie legend

Karate: Zgrupowanie legend - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Wyjątkowa sceneria japońskiego Ośrodka Sportów Walki DOJO Stara Wieś zgromadziła niespotykaną ilość shihan i sensei z wysokimi stopniami, w tym legendy europejskich mistrzów kyokushin karate w ostatni weekend kwietnia. Wszystko to zaowocowało wyjątkową atmosferą podczas szkolenia.

Takiego zgrupowania nie było od blisko 25 lat w Europie i dlatego było to niepowtarzalne przeżycie. W tym szkoleniu uczestniczyli instruktorzy i trenerzy klubów z powiatu tureckiego w osobach Daniel Pakuła, Ariel Więcławek, Sebastian Szewczyk i Dariusz Jasiakiewicz. Niemal całe seminarium było poświęcone doskonaleniu aspektów technicznych kumite i kata, w których zawarty był bunkai (samoobrona).

reklama

Wiele wysiłku wymagał wyczerpujący trening, który przeprowadził shihan Jan Bulow. Podczas seminarium odbyły się również dwie sesje kursu sędziowskiego, które prowadzili shihan Michael Soderkvist i Aleksander Goncharenko, przypomniano przepisy i zagadnienia sędziowania. W kursie sędziowskim uczestniczyło 96 karateków z Polski i Europy.

Należy zaznaczyć, że do ośrodka japońskich sztuk walki w Polsce zjechało 152 karateków z 14 krajów: Armenii, Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Polski, w tym legendy karate w osobach: shihan, Brian Fitkin 8 dan, Howard Collins 8 dan, Furko Kalman8 dan, Jan Bulow 7 dan, Jesus Talan 6 dan, Remigiusz Karpiński 6 dan.

Materiał nadesłany

2
3
4
5

Podobne artykuły

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

16 wrz.
Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

6 wrz.
Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk...

Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk Walk...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama