wtorek 21 sierpnia 2018

Franciszka, Kazimiery, Ruty

reklama

Karate: Zgrupowanie legend

Karate: Zgrupowanie legend - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Wyjątkowa sceneria japońskiego Ośrodka Sportów Walki DOJO Stara Wieś zgromadziła niespotykaną ilość shihan i sensei z wysokimi stopniami, w tym legendy europejskich mistrzów kyokushin karate w ostatni weekend kwietnia. Wszystko to zaowocowało wyjątkową atmosferą podczas szkolenia.

Takiego zgrupowania nie było od blisko 25 lat w Europie i dlatego było to niepowtarzalne przeżycie. W tym szkoleniu uczestniczyli instruktorzy i trenerzy klubów z powiatu tureckiego w osobach Daniel Pakuła, Ariel Więcławek, Sebastian Szewczyk i Dariusz Jasiakiewicz. Niemal całe seminarium było poświęcone doskonaleniu aspektów technicznych kumite i kata, w których zawarty był bunkai (samoobrona).

reklama

Wiele wysiłku wymagał wyczerpujący trening, który przeprowadził shihan Jan Bulow. Podczas seminarium odbyły się również dwie sesje kursu sędziowskiego, które prowadzili shihan Michael Soderkvist i Aleksander Goncharenko, przypomniano przepisy i zagadnienia sędziowania. W kursie sędziowskim uczestniczyło 96 karateków z Polski i Europy.

Należy zaznaczyć, że do ośrodka japońskich sztuk walki w Polsce zjechało 152 karateków z 14 krajów: Armenii, Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Polski, w tym legendy karate w osobach: shihan, Brian Fitkin 8 dan, Howard Collins 8 dan, Furko Kalman8 dan, Jan Bulow 7 dan, Jesus Talan 6 dan, Remigiusz Karpiński 6 dan.

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk zakończyli...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk zakończyli rok...

26 czerw.
Turniej karate kyokushin i kickboxingu

Turniej karate kyokushin i kickboxingu

13 czerw.
Walczyli o Puchar Starosty Siedleckiego

Walczyli o Puchar Starosty Siedleckiego

5 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama