niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tur 1921: Zwycięstwo w Rawiczu

Tur 1921: Zwycięstwo w Rawiczu - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W sobotę 5 maja odbyła się 26 kolejka mistrzowska IV ligi, grupa południowa. MGKS „Tur 1921” Turek zmierzył się na wyjeździe z Rawią Rawag Rawicz. Nasz zespół po wspaniałej serii 10 meczów bez porażki, ostatnich dwóch meczów nie mógł zaliczyć do udanych. Dość sensacyjna porażka z Kanią Gostyń 1-0 oraz przegrana na własnym boisku z LKS Gołuchów skomplikowały naszą sytuację w walce o utrzymanie w IV lidze.

Przed meczem w Rawiczu Tur 1921 zajmował 8 miejsce w tabeli tracąc do Polonii Leszno 3 punkty oraz 6 do LKS Gołuchów. Właśnie dlatego mecz w Rawiczu był bardzo ważny, aby nie zwiększyć różnicy punktowej do wyprzedzających nas zespołów.

reklama

Od samego początku Tur 1921 starał się dominować na boisku, stwarzając sobie kolejne dogodne sytuacje do strzelenia bramki. W pierwszych kilkunastu minutach Tur miał kilka szans, jednak szczęście nie jest naszym sprzymierzeńcem w ostatnich meczach. Po stałym fragmencie gry Rojewski trafia w poprzeczkę, strzał Bartka Grabowskiego broni bramkarz, a inne strzały zza pola karnego blokują obrońcy. Zespół gospodarzy starał się zagrażać naszej drużynie, jednak ataki Rawii były rozbijane przez naszą defensywę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Od pierwszych minut drugiej połowy Tur dominował na boisku, jednak także gospodarze zaczęli z większą determinacją atakować nasza bramkę. Największe zagrożenie stwarzał lewy pomocnik Rawii Mateusz Pijanowski, który nękał naszą linię obrony. Goście również mieli wiele okazji do zdobycia gola, ale dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy lub naszym zawodnikom zabrakło szczęścia i zimnej głowy. Bramka, która wisiała w powietrzu od dłuższego czasu w końcu padła w 76 minucie meczu. Po asyście Michała Ignaczaka piłkę w polu karnym przyjął Bartek Kowalski i precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów umieścił futbolówkę w samym okienku bramki.

Po wyjściu na prowadzenie zespół gości nie zmienił stylu gry, nadal atakował starając się podwyższyć wynik spotkania. Również gospodarze nie zamierzali odpuścić i jeszcze z większą determinacją próbowali atakować bramkę Darka Brzostowskiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Tur 1921 wygrał 0-1 i zainkasował 3 punkty, które po zwycięstwie Leszna z Piaskami 4-0 i Gołuchowa z Kanią 5-0 pozwoliły utrzymać straty na dotychczasowym poziomie.

reklama

Skład Tura 1921: Brzostowski, Rojewski, Czajka, Młynarski, Przybylak, Izydorczyk (58 Błaszczyk), Kowalski (81 min, Wolski), Fret (89 min. Tovstopiat), Maliński, Witczak (64 min, Ignaczak), Grabowski. Rezerwowi: Szymański, Błaszczyk, Ignaczak, Tovstopiat, Wolski.

Żółte karki: Młynarski 13 min, Kowalski 55 min.

W najbliższą sobotę 12 maja o godz. 17.00 czeka nas kolejny ciężki mecz. Na własnym stadionie podejmować będziemy wicelidera Obrę Kościan, z którą jesienią przegraliśmy 3-1.

Tego samego dnia w Turku odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Konińskiego OZPN, po którym delegaci będą uczestniczyć w meczu Tura, a następnie odbędzie się okolicznościowy grill. W związku z powyższym wyłączona zostanie z użytku część stadionu od strony Klubu. Za utrudnienia przepraszamy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Paweł Młynarski odznaczony Złotą Honorową...

Paweł Młynarski odznaczony Złotą Honorową Odznaką...

13 wrz.
Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co...

Sportowo-kulturalny weekend w powiecie. Na co warto...

10 wrz.
Aktywny weekend drużyn Tura 1921 Turek....

Aktywny weekend drużyn Tura 1921 Turek. Zwycięstwo i...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama