niedziela 19 sierpnia 2018

Emilii, Julinana, Konstancji

reklama

Turek: XIX Mistrzostwa Wielkopolski Karate

Turek: XIX Mistrzostwa Wielkopolski Karate - foto: Robert Łajdecki
foto: Robert Łajdecki 

W dniu 26 maja w trukowskiej hali sportowej obył się XIX Mistrzostwa Wielkopolski Karate pod patronatem Okręgowego Związku Karate w Poznaniu.

Na starcie stanęło 231 karateków z 23 klubów z takich województw jak łódzkie, śląskie, świętokrzyskie, mazowieckie, kujawsko – pomorskie, wielkopolski. Nad wszystko czuwało 24 sędziów posiadających licencję sędziowską. Zawody otworzył V-ce Burmistrz Jerzy Kurzawa, który wręczył składom sędziowskim pamiątkowe souveniry ufundowane przez Burmistrza Romualda Antosika. Pamiątkowe upominki i Mistrzostw Wielkopolski otrzymali Burmistrz Romuald Antosik, Krzysztof Kurzawa, Mirosław Wypiór, Waldemar Pawlak, Firma Lanko. Ponadto Mistrzostwa były wspaniałą okazją do wręczeni sensei Tomaszowi Stankiewiczowi certyfikatu i czarnego pasa z wydrukowanym nazwiskiem, które otrzymaliśmy ze Światowej Organizacji Karate w Tokio za zdany egzamin w dniu 13 stycznia 2018 roku w Turku przed specjalną komisją egzaminacyjną.

reklama

Zawody rozgrywano na dwóch matach w konkurencji kata i kumite –walki z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe. W trakcie zawodów odbył się również osobny turniej judo pierwszy krok dla dzieci do lat 7 na osobnej macie. Podczas całych zawodów rozegrano 147 walk kyokushin karate i 26 judo pierwszy krok. W kwalifikacji drużynowej konkurencji kata najlepsza drużyna okazał się Klub z Turku przed klubami z Koła, Morawicy, Malanowa i Bydgoszczy. W kwalifikacjo drużynowej w walkach najlepszym klubem okazał się Klub ze Skarżyska kamiennej przed Turkiem , Bydgoszczą, Łaskiem i Malanowem. Opiekę medyczna sprawowała pani Anna Majda i firma IVo-PiT z Turku.

Podziękowania dla: Burmistrz Turku, Burmistrz Tuliszkowa, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Turek, Gmina Kawęczyn, Gmina Władysławów, Gmina Malanów, Gmina Goszczanów, Firma Lanko w Dobrej, Max-Sport, PGKiM Turek, OSiR Turek, Mrówka Turek, OZK Poznań, rodzicom dzieci trenujących za okazana pomoc i wsparcie podczas zawodów. Wszystkie wyniki na stronie Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku pod adresem www.karate.turek.net.pl.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Kickboxerzy zakończyli sezon szkoleń

Kickboxerzy zakończyli sezon szkoleń

3 lip.
Tuliszków: IV Mistrzostwa Uczniowskiego Klubu...

Tuliszków: IV Mistrzostwa Uczniowskiego Klubu...

2 lip.
Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk zakończyli...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk zakończyli rok...

26 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama