niedziela 19 sierpnia 2018

Emilii, Julinana, Konstancji

reklama

Wygrana młodzika starszego Tura 1921 Turek

Wygrana młodzika starszego Tura 1921 Turek
 

W swoim ostatnim meczu na własnym boisku w sezonie 17/18 drużyna młodzika starszego Tura Turek pewnie pokonała Olimpię Koło 3:1.

Niemal przez całe spotkanie gospodarze byli stroną dominującą i to oni prowadzili grę przez większość  spotkania rozgrywanego w sobotnie przed południe. Do przerwy pomimo zdecydowanej przewagi oraz wielu sytuacji drużyna Tura schodziła do szatni z tylko jedno bramkowym prowadzeniem. Strzelcem bramki okazał się Tobiasz Adamczyk, który "na raty" wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Cypriana Oleksego.

reklama

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, to Tur prowadził grę stwarzał sobie okazję za okazją, a akcje gości z koła przerywał "w zarodku". Bramkę na 2:0 strzelamy w 15 min drugiej połowy. Rajd Adama Kalinowskiego zostaje przerwany faulem w polu karnym gości, a pewnym egzekutorem jedenastki jest Tobiasz Adamczyk. Chwile później Adamczyk mógł dokonać rzeczy bardzo rzadko spotykanej w futbolu, a mianowicie zdobyć hat-tricka grając, jako środkowy obrońca. Jednak młody stoper Turkowskiej ekipy przestrzelił z bliskiej odległości. W tym momencie wydawało się, że tylko kataklizm mógłby sprawić, iż 3 punkty nie zostałby w Turku. Tur tworzył kolejne sytuacje  w pełni kontrolując boiskowe wydarzenia. Jednak 7 minut przed końcem spotkania, napastnik kolskiej drużyny ruszył z własnej połowy z piłką na tzw. "przebój" i mijając kilku naszych zawodników znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którą zamienił na bramkę kontaktową. Stracona bramka wprowadziła nerwowość w końcówce spotkania w naszej drużynie, co przełożyło się na kolejną dobrą okazje Olimpii. Jednak tym razem z pojedynku 1 na 1 zwycięsko wyszedł Wiktor Olejnik. Chwile później Tur zadał decydujący cios. Świetnym wznowieniem popisał się Olejnik,  uruchomiając na skrzydle Gabriela Janika, który to dograł piłkę w pole karne do kapitana naszej drużyny - Szymona Warzycha. Następnie napastnik Tura, znakomitym przyjęciem kierunkowym uwolnił się z pod opieki obrońcy i plasowanym strzałem pokonał bramkarza gości, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Warto dodać, iż wynik spotkania mógł być znacznie wyższy, piłka dwukrotnie lądowała na poprzeczce kolan, po strzałach Janika i Chojnackiego, a groźne strzały Magdy Filipiak, Cypriana Oleksego czy Szymona Warzycha z trudem bronił bramkarz Olimpii. Drużyna młodzika starszego przez całe spotkanie mogła liczyć na głośny doping swoich rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Już w środę drużyna trenera Macieja Malińskiego rozegra ostatni mecz ligowy w Budzisławiu Kościelnym gdzie zmierzy się z  Sokołem Kleczew. 

Tur 1921 Turek - Olimpia Koło 3: 1 (1: 0)
1: 0 Tobiasz Adamczyk (Cyprian Oleksy)
2: 0 Tobiasz Adamczyk - (rzut karny po faulu na Adamie Kalinowskim)
3: 1 Szymon Warzych (Gabriel Janik)

reklama

Skład: Jarek, Olejnik - Pietraszek, Czapnik, Adamczyk, Zioła, But, Lament, Oleksy C, Filipiak, Litwin, Janik, Rygiert, Kosakowski, Kalinowski, Chojnacki,   Warzych, Kubka. 

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Tur 1921 Turek vs Odolanovia Odolanów

Tur 1921 Turek vs Odolanovia Odolanów

17 sierp.
Kuba Młynarski zawodnikiem III-ligowego Sokoła...

Kuba Młynarski zawodnikiem III-ligowego Sokoła Kleczew

14 sierp.

"Turowi 1921" brakuje pieniędzy. Młodzi piłkarze...

6 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama