poniedziałek 12 listopada 2018

Konrada, Renaty, Witolda

reklama

Biegiem na odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej

 Biegiem na odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W poniedziałek, 2 lipca 2018 r., odbyła się II Pielgrzymka Biegowa z Turku do Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Biegacze z Turku i okolic spotkali się o godzinie 4:30 przy kościele NSPJ w Turku i udali się autokarem do kapliczki znajdującej się na starej sośnie w lesie w Cisewie. Ksiądz Grzegorz Guć poprowadził modlitwę i udzielił błogosławieństwa grupie ponad dwudziestu biegaczy, którzy po godzinie 5:00 wyruszyli na trasę.

reklama

Po sześciu godzinach wbiegli na schody bazyliki w Licheniu. Poszczególni pielgrzymi pokonywali odcinki stosowne do swoich możliwości: pięć, dziesięć, piętnaście, dwadzieścia, dwadzieścia pięć, trzydzieści, trzydzieści pięć, a najbardziej wytrwali przebiegli cały dystans 50 kilometrów.

O godzinie 12:00 zmęczeni, ale szczęśliwi biegacze uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej, której przewodniczył ksiądz abp. Jan Paweł Lenga MIC.

Start przy kapliczce w lesie cisewskim nie jest przypadkowy. Legenda głosi, że miejsce to jest związane z historią budowy pierwszego kościoła w Turku. Nasza pielgrzymka biegowa została zgłoszona do kalendarza pielgrzymek Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

reklama

Zbigniew Zając

 Biegiem na odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej - foto: materiał nadesłany

Podobne artykuły

Premiera filmu

Premiera filmu "Skrzydlate Serce". Dzieło Mehoffera...

z dzisiaj
XX Przegląd Chórów z akcentem patriotycznym

XX Przegląd Chórów z akcentem patriotycznym

29 paźd.
Wideo: Korowód świętych. Dzieci i młodzież jako...

Wideo: Korowód świętych. Dzieci i młodzież jako...

29 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama