środa 20 luty 2019

Anety, Lecha, Leona

reklama

Biegiem na odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej

 Biegiem na odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W poniedziałek, 2 lipca 2018 r., odbyła się II Pielgrzymka Biegowa z Turku do Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Biegacze z Turku i okolic spotkali się o godzinie 4:30 przy kościele NSPJ w Turku i udali się autokarem do kapliczki znajdującej się na starej sośnie w lesie w Cisewie. Ksiądz Grzegorz Guć poprowadził modlitwę i udzielił błogosławieństwa grupie ponad dwudziestu biegaczy, którzy po godzinie 5:00 wyruszyli na trasę.

reklama

Po sześciu godzinach wbiegli na schody bazyliki w Licheniu. Poszczególni pielgrzymi pokonywali odcinki stosowne do swoich możliwości: pięć, dziesięć, piętnaście, dwadzieścia, dwadzieścia pięć, trzydzieści, trzydzieści pięć, a najbardziej wytrwali przebiegli cały dystans 50 kilometrów.

O godzinie 12:00 zmęczeni, ale szczęśliwi biegacze uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej, której przewodniczył ksiądz abp. Jan Paweł Lenga MIC.

Start przy kapliczce w lesie cisewskim nie jest przypadkowy. Legenda głosi, że miejsce to jest związane z historią budowy pierwszego kościoła w Turku. Nasza pielgrzymka biegowa została zgłoszona do kalendarza pielgrzymek Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

reklama

Zbigniew Zając

 Biegiem na odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej - foto: materiał nadesłany

Podobne artykuły

Przebudowa nadajnika na wieży kościoła pw. NSPJ...

Przebudowa nadajnika na wieży kościoła pw. NSPJ w Turku

7 st.
Orszak Trzech Króli wraz z wiernymi przemierzał...

Orszak Trzech Króli wraz z wiernymi przemierzał...

6 st.
Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic

Trzej Królowie zawitają do Turku i okolic

5 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama