Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

środa 19 września 2018

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Biegiem na odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej

 Biegiem na odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W poniedziałek, 2 lipca 2018 r., odbyła się II Pielgrzymka Biegowa z Turku do Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym.

Biegacze z Turku i okolic spotkali się o godzinie 4:30 przy kościele NSPJ w Turku i udali się autokarem do kapliczki znajdującej się na starej sośnie w lesie w Cisewie. Ksiądz Grzegorz Guć poprowadził modlitwę i udzielił błogosławieństwa grupie ponad dwudziestu biegaczy, którzy po godzinie 5:00 wyruszyli na trasę.

reklama

Po sześciu godzinach wbiegli na schody bazyliki w Licheniu. Poszczególni pielgrzymi pokonywali odcinki stosowne do swoich możliwości: pięć, dziesięć, piętnaście, dwadzieścia, dwadzieścia pięć, trzydzieści, trzydzieści pięć, a najbardziej wytrwali przebiegli cały dystans 50 kilometrów.

O godzinie 12:00 zmęczeni, ale szczęśliwi biegacze uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej, której przewodniczył ksiądz abp. Jan Paweł Lenga MIC.

Start przy kapliczce w lesie cisewskim nie jest przypadkowy. Legenda głosi, że miejsce to jest związane z historią budowy pierwszego kościoła w Turku. Nasza pielgrzymka biegowa została zgłoszona do kalendarza pielgrzymek Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

reklama

Zbigniew Zając

 Biegiem na odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej - foto: materiał nadesłany

Podobne artykuły

Parafialny festyn zakończony. Zebrano 10 tys....

Parafialny festyn zakończony. Zebrano 10 tys. zł na...

z wczoraj
167. pielgrzymka z Turku do Galewa

167. pielgrzymka z Turku do Galewa

6 sierp.
Piesza pielgrzymka do Apostołki Miłosierdzia...

Piesza pielgrzymka do Apostołki Miłosierdzia Bożego...

23 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama