niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Tuliszków: Trenowały w Japonii. Natalia i Paula walczyły i poznawały Kraj Kwitnącej Wiśni

Tuliszków: Trenowały w Japonii. Natalia i Paula walczyły i poznawały Kraj Kwitnącej Wiśni
 

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie wakacje mogą zaliczyć do udane i mimo wolnego czasu pracowite. Natalia Poprawska i Paula Markiewicz bo o nich mowa przebywały ok. 3 tygodnie na obozie szkoleniowym w Japonii. Szkolenie odbywało się w klubie drużynowego Mistrza Japonii w Tokio w Matsumae Judo Juku.

Obóz został spędzony niezwykle praktycznie bo mimo codziennych treningów technicznych i walk zadaniowych była okazja także codziennego zwiedzania tego niezwykłego miejsca jakim jest Kraj Kwitnącej Wiśni.

reklama

Początek pobytu to m.in.: obserwacja turnieju drużynowego w którym brało udział ok. 2,5 tys. zawodników, dalej zwiedzanie szkoły Kodokan Judo i pierwsze zajęcia Judo w szkole Matsumae Judo Juku, wycieczka nad Ocean Spokojny i trening połączony z randorii z seniorami na Uniwersytecie w Katsuurze,

Kolejne dni to wycieczka do Tokyo Metropolitan Government Building, z wysokości 45 piętra gdzie widać przepiękną panoramę miasta, spacer do ogrodu Shinjuku Gyoen National Garden, wycieczka do dzielnicy Sinjuku a wieczorami kolejne lekcje pokory i tradycyjnie mocne treningi w Matsumae Judo Juku.

Następnie Paula i Natalia udały się na wycieczkę do Fuji-Q Amusement Park, duża ilość adrenaliny i niezapomnianych wrażeń na bardzo szybkich karuzelach, w kolejnym dniu dopingowały drużynę Matsumae, która brała udział w turnieju okręgu Tokyo w Kodokanie. Ciąg dalszy to spacer i zwiedzanie miejsc szczególnych, charakterystycznych dla historii Japonii, można było także zwrócić uwagę na wspaniałą architekturę i zabudowę tego 40 milionowego miasta. A po drodze festiwal samuraja.

reklama

Paula i Natalia udały się trenerami z Matsumae Judo Juku do Ogrodów Cesarskich oraz piękny widok na Tokio z Marunouchi Bulding, wycieczka do Ueno Zoo,Tokyo, zwiedzania historycznej hali Nippon Bud?kan gdzie rozgrywane zostały pierwsze Mistrzostwa Japonii, Tokio Station i Zamek który ma już 400 lat a popołudniami naturalnie treningi techniczne połączone z randori w Matsumae Judo Juku przy temperaturze ponad 30°C.

Ostatnie dni podczas obozu nasze zawodniczki spędziły równie intensywnie jak wcześniejsze dni, Paula i Natalia zwiedzały interaktywne muzeum natury i nauki przy parku Ueno oraz tradycyjnie popołudniem trening w Matsumae Judo Juku, kolejne dni to wykład o judo i relaks w parku, a po południu dwie godziny intensywnego treningu.

Podczas jednych z ostatnich treningów, odbyło się podsumowanie, na którym wręczono certyfikaty ukończenia letniego kursu połączone z wykładem o judo z Profesorem Hashimoto z podstaw i historii judo a w kolejnych dniach czas spędziły w Tokio to zakupy na bazarze w Ueno-Onshi Park, wieczorową porą całą grupą przeszli przez przejście dla pieszych wraz z kilkoma tysiącami ludzi, skrzyżowanie w Shinbuya to bardzo znane miejsce Tokyo.

W ostatnim dniu trenerzy z Matsumae Judo Juku zabrali zawodników na wycieczkę po Tokio a dokładnie w bardzo ważne miejsce, do świątyni, w której Jigoro Kano założył swoją szkołę Judo-Kodokan. Ponowne odwiedziny największej w Tokio świątyni Senso-ji oraz rejs statkiem po Tokio.

Obóz spędzony bardzo pracowicie, zmęczenie narastało każdego dnia, dodatkowy fakt wysokiej temperatury podnosił jeszcze bardziej zmęczenie ale mimo dużego wysiłku zawodniczki z uśmiechem na twarzy spędzały każdy dzień.

Wiele godzin ciężkiej pracy, mamy nadzieję przyniesie efekt w nowym sezonie!

A to wszystko dzięki pomocy:
IzoSerwis Sp. z o.o.
Burmistrz GiM w Tuliszkowie p. Grzegorz Ciesielski
Hurtownia Artykułów Przemysłowych - Józef Andrzejewski
PosGlanc Posadzki maszynowe wylewki betonowe Konin Kalisz Łódź Poznań Kutno

Trener sekcji
- Michał Gaj

Podobne artykuły

Judocy z Tuliszkowa trenowali z najlepszymi.

Judocy z Tuliszkowa trenowali z najlepszymi.

20 st.
Spotkanie Świąteczne Uczniowskiego Klubu...

Spotkanie Świąteczne Uczniowskiego Klubu Sportowego...

2 st.
Medale dla judoków z Tuliszkowa.

Medale dla judoków z Tuliszkowa.

16-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama