środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Nowinowski wśród Tygrysów. Kolejny wyczyn biegającego strażaka

Nowinowski wśród Tygrysów. Kolejny wyczyn biegającego strażaka - foto: archiwum prywatne
foto: archiwum prywatneAndrzej Nowinowski (pierwszy od prawej) na podium. 

Andrzej Nowinowski, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku, zajął 3 miejsce w kategorii „Mała Beczka” podczas ekstremalnego 8. Biegu Tygrysa w Orzyszu. To nie pierwszy tego typu wyczyn turkowskiego biegacza.

Bieg Tygrysa, który odbył się 18 sierpnia w Orzyszu, zaliczany jest do najcięższych biegów ekstremalnych w Polsce, a nawet w całej Europie. Ekstremalne kategorie biegowe podzielone zostały na tzw. „Dużą Beczkę” (biegi w parach) oraz tzw. „Małą Beczkę” (bieg indywidualny).

reklama

To właśnie w tej drugiej kategorii Andrzej Nowinowski, zdobył 3 miejsce. Tukowski strażak zawodowy ukończył wcześniej takie biegi jak Maraton Komandosa, czy Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa w Lublińcu. Tym razem długodystansowiec wziął udział w Biegu Tygrysa, który odbył się już po raz 8. na poligonie wojskowym 15. Brygady Zmechanizowanej w Orzyszu. Bieg ten nawiązuje do lat 80-tych XX wieku, kiedy to znajdował się tam oddział dyscyplinarny, zwany jednostką karną.

Długość trasy wynosiła 30 km, znajdowało się na niej 100 przeszkód naturalnych i sztucznych. Ominięcie chociażby jednej powodowało dyskwalifikację. Organizator wymagał od zawodników startu w wojskowych butach i spodniach.

Uczestnicy mogli wybrać także 2 lżejsze kategorie: „Cross poligonowy” na dystansie 21 km oraz „Zaprawę” na dystansie 12 km. Obie w ubiorze sportowym.

reklama

Na starcie stanęło łącznie 340 osób, w śród nich żołnierze Wielonarodowej Batalionowej grupy Bojowej NATO, m.in. Amerykanie, stacjonujący w niedalekim Bemowie Piskim. Wszyscy, którzy ukończyli bieg dołączyli do zaszczytnego grona Tygrysów.

Nowinowski wśród Tygrysów. Kolejny wyczyn biegającego strażaka - foto: Mariusz Kraśnicki / www.facebook.com/biegtygrysaorzysz

Podobne artykuły

Pobiegli by upamiętnić Powstanie Warszawskie....

Pobiegli by upamiętnić Powstanie Warszawskie. KB...

1 sierp.
Biegacze z KB Maraton na piekielnie trudnym...

Biegacze z KB Maraton na piekielnie trudnym Biegu...

19 czerw.
Uśmiech i endorfiny czyli VIII Półmaraton...

Uśmiech i endorfiny czyli VIII Półmaraton Towarzyski...

10 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama