piątek 26 kwietnia 2019

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

Tuliszków: Judocy trenowali w Karkonoszach

Tuliszków: Judocy trenowali w Karkonoszach
 

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie był organizatorem kolejnego obozu sportowo – rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży z sekcji klubu i dzieci z GiM w Tuliszkowie. Sekcja tuliszkowskich judoków jak w poprzednich latach wykorzystywała walory gór, tym razem nie były to Tatry a Karkonosze. Miejscem gdzie spędzali czas była Przesieka k/ Szklarskiej Poręby.

Program zajęć podczas zgrupowania był bardzo napięty i atrakcyjny dla zawodników jak i osób przebywających rekreacyjnie. Każdego dnia dla 49 osobowej grupy odbywał się poranny rozruch i zajęcia sportowe z podziałem na grupę zawodniczą, grupę młodszą i rekreacyjną.

reklama

Głównymi atrakcjami obozu letniego była m.in.:

- Praga – stolica i największe miasto Czech, dzięki przewodnikowi podczas całodniowej wycieczce udało zwiedzić się najatrakcyjniejsze miejsca stolicy Czech, m.im. Zamek na Hradczanach, Most Karola i Malá Strana, Belweder, Plac Wacława, Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, Miejski Dom Reprezentacyjny, Letohrádek Hvězda, Rynek Staromiejski

- Sztolnia Kowary - podziemna Trasa Turystyczno-Edukacyjna związana z ściśle tajną historią wydobycia U-238. Jest to jedna z ponad dwudziestu sztolni Zakładów Przemysłowych R-1 zajmujących się poszukiwaniem oraz pozyskiwaniem i wysyłaniem rudy uranowej do ZSRR. Opowiada o historii górnictwa kowarskiego związanego przez ponad 800 lat z wydobywaniem minerałów, kruszców, żelaza , srebra oraz rudy uranu.

reklama

- Huty Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach. Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkują ręcznie formowane i szlifowane produkty, które dystrybuujemy na rynki całego świata i w kraju.

- Western City - to park rozrywki osadzony w westernowym klimacie, mieszczący się w Ściegnach, tuż obok Karpacza. Jego powierzchnia to około 65 hektarów pastwisk, zagród i miasteczko kowbojskie. Na kompleks składa się stylizowana zabudowa, w skład której wchodzą m.in. Saloon, biuro szeryfa, bank, sklep kolonialny czy poczta. Znajduje się tu ponad 40 koni, większość z wywodzącej się z Dzikiego Zachodu rasy – American Quarter Horse. Szczególną atrakcją Western City są specjalne pokazy – inscenizacja napadu na bank, pojedynek rewolwerowców.

- Wodospad Podgórnej - trzeci pod względem wysokości wodospad w polskiej części Karkonoszy,

- Wodospad Kaskada Myi - czwarty co do wielkości w polskich Karkonoszach wodospad o wysokości zaledwie 5 m,

- Wodospad Szklarki - Malowniczo położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego, obejmującej przepiękny przełomowy odcinek potoku Szklarka tzw. Wąwóz Szklarki. W środkowej części Wąwozu, na skalnym progu na wysokości 520 m n.p.m. znajduje się Wodospad Szklarki, spadający w dół kaskadą zwężającą się u dołu i skręcającą spiralnie. Strumień wody wodospadu ma wysokość 13,3 m.

- Karpacz

Podczas obozu odbyło się także ognisko, zajęcia sportowo-rekreacyjne w terenie, odnowę biologiczna w saunie, grupa zawodnicza zaprezentowała pokaz Judo dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z LZS w Szczecinie z województwa zachodniopomorskiego.

Obóz sportowo – rekreacyjny Judo w Przesiece k/ Szklarskiej Poręby dobiegł końca, wiele atrakcji i niezapomnianych chwil, zawodnicy i dzieci z sekcji Judo Tuliszków mogły skorzystać z tych możliwości dzięki wsparciu sponsorom, którym jesteśmy bardzo wdzięczni.

Wspierają nas:

- p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis

- p. Grzegorz Ciesielski, Burmistrz UGiM w Tuliszkowie

- p. Józef Andrzejewski, firma Hurtownia Artykułów Przemysłowych

- p. Tomasz Glanc, firma PosGlanc

Bardzo dziękuję sponsorom za wsparcie obozu. Już teraz zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia Judo w nowym sezonie z podziałem na grupy wiekowe. Miło mi poinformować iż od września klub wzbogaci się o nową sekcje, od września powstanie grupa Brazyliskiego Jiu-Jitsu dla młodzieży i dorosłych. Treningi prowadzić będzie zawodnik i instruktor BJJ. Więcej zdjęć obozu i informacji o nowym naborze znajdą Państwo na stronie internetowej klubu www.judotuliszków.pl i na facebooku sekcji.

Trener sekcji
Michał Gaj

Podobne artykuły

Judocy z Tuliszkowa w Berlinie. Pojechali aby...

Judocy z Tuliszkowa w Berlinie. Pojechali aby...

15 kw.
Sukces Judoków z Tuliszkowa na Mistrzostwach w...

Sukces Judoków z Tuliszkowa na Mistrzostwach w Poznaniu

11 kw.
VIII Otwarte Mistrzostwa Judo Dzieci i...

VIII Otwarte Mistrzostwa Judo Dzieci i Młodzików w...

4 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama