piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: IV Internarionaler Judo Mazda Cup 2018

Tuliszków: IV Internarionaler Judo Mazda Cup 2018
 

2 września zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie udali się do naszych zagranicznych zachodnich sąsiadów na IV Internarionaler Judo Mazda Cup w Postdamie w Niemczech. Impreza mocno obsadzona zgromadziła na imprezie 53 kluby z Niemiec, Czech i Polski.

Tuliszkowscy judocy wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych, U15 gdzie udział zaliczyli Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Łucja Pawlicka, Majka Poprawska, Wiktoria Drożak i Jan Antoniewicz, zaś w U18 wystartowała Paula Markiewicz i Norbert Tomaszewski.

reklama

Warto podkreślić że był to pierwszy start zawodników po okresie przygotowawczym, który odbyli na obozach w Szklarskiej Porębie, szkoleniu z srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Aneta Szczepańska i przygotowaniach w klubie pod okiem trenera Michała Gaja.

Start w turnieju międzynarodowym można zaliczyć do bardzo udanych bowiem prawie wszyscy zawodnicy wrócili z medalami po dobrych walkach. Start i dobry wynik indywidualnie to jedno, ale na uznanie zasługuje fakt, że na 53 kluby Judo Tuliszków uplasował się na 5 miejscu.

Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl.

Wyniki:

U15

Natalia Poprawska – 1 miejsce

Julia Kocimska – 1 miejsce

Wiktoria Drożak – 2 miejsce

Łucja Pawlicka – 2 miejsce

Majka Poprawska – 2 miejsce

Jan Antoniewicz – 3 miejsce

U18

Norbert Tomaszewski – 1 miejsce

Paula Markiewicz – 4 miejsce

Ciesze z udanego startu w Potsdamie, był to przede wszystkim turniej kontrolny dla moich zawodników po przygotowaniach na zgrupowaniach myślę że zaliczony na ocenę dobra, bo wyniki to jedno a postawa podczas walk to drugie. Przed nami kolejne startów imprezach krajowych I zagranicznych.

Trener sekcji

- Michał Gaj

Podobne artykuły

Jan Antoniewicz i Wiktoria Drożak z UKS Judo w...

Jan Antoniewicz i Wiktoria Drożak z UKS Judo w...

15 wrz.
Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS...

Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS Judo...

9 wrz.
Sportowy wypoczynek nad polskim morzem. Dzieci...

Sportowy wypoczynek nad polskim morzem. Dzieci z UKS...

12 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama