wtorek 21 maja 2019

Jana, Moniki, Wiktora

reklama

XI Regionalny Turniej Bowlingu Olimpiad Specjalnych

XI Regionalny Turniej Bowlingu Olimpiad Specjalnych
 

Dnia 21 listopada 2018 roku na terenie Kręgielni Czwórkabowling w Kole odbyła się druga tura XI Regionalnego Turnieju Bowlingu Olimpiad Specjalnych. Celem zawodów była popularyzacja bowlingu, jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie.

Na turniej przyjechało sześć zespołów z Klubów Olimpiad Specjalnych: ze SOSW w Kole, Koninie i Rychwale, ZPS w Pleszewie oraz ZPEW w Turku. Po grach preeliminacyjnych utworzone zostały grupy sprawnościowe. Natomiast w grach indywidualnych finałowych każdy uczestnik rozegrał jedną grę składające się z 10 ram. Nasza pięcioosobowa drużyna uzyskała następujące miejsca: Klaudia Synenko, Adam Kochanowski i Bartłomiej Skonieczny – II miejsce, Adam Świerk – III miejsce oraz Mateusz Korczyński IV miejsce. W grze drużynowej nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal. Wszyscy uczestnicy wytworzyli niesamowicie wesołą, przyjazną i koleżeńską atmosferę, dzięki której niektórzy z naszych wychowanków pobili swoje życiowe rekordy.

reklama

Uczniów do zawodów przygotowała pani Małgorzata Wawrzyniuk.
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Rynek cały niebieski! Akceptują autyzm, chcą go...

Rynek cały niebieski! Akceptują autyzm, chcą go...

31-03-2017
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Weź w nim...

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Weź w nim udział...

31-03-2017
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama