piątek 19 lipca 2019

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shin-Kyokushinkai

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shin-Kyokushinkai
 

W dniu 13 stycznia 2019 roku w Turkowskiej hali OSIR odbyły się Mistrzostwa Polski - Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shin - Kyokushinkai, organizatorem Mistrzostw był Klub Sportów i Sztuk Walk kierowany przez Dariusza Jasiakiewicza. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Turku Romualda Antosika.

W Turnieju wystartowało 326 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji regionalnych w tym 237 w walkach i 89 w konkurencji kata z około 50 klubów PFKS i PZK. Mistrzostwa otworzył V-ce Burmistrz Jerzy Kurzawa i Prezes PFKS Remigiusz Karpiński 6 dan oraz V-ce Starosta Władysław Karski. Cała impreza była rozegrana na czterech matach i trwała 8 godzin. Przedstawiciele wszystkich klubów i sędziowie otrzymali pamiątkowe materiały promocyjne miasta Turek. Reprezentacja Turku startowała w 14 osobowym składzie i zdobyła łącznie 7 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny. Mistrzem Polski została Adrianna Kolenda, Filip Konefał, Marcel Rosiak kata i kumite, srebro wywalczył Kamil Nowak i Gabriel Skierski , a brązowy Daniel Pakuła. Tuż za podium na czwartym miejscu znaleźli się Paulina Majcherek, Artur Kaczmarek i Hubert Wasilewski.

reklama

W klasyfikacji medalowej reprezentacja naszego miasta zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski. Ponadto dwójka turkowskich zawodników Adrianna Kolenda i Gabriel Skierski wywalczyli udział w Mistrzostwach Europy w Pradze w walkach kontaktowych. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał niestrudzony sempami doktor Jarosław Bulski. Zarząd Klubu składa podziękowania dla Burmistrza Turku, Starostwa w Turku, Mleczarni Turek, OSIR Turek, Ratowników medycznych, firmy Łukasza Wróbla, OSP Turek, Okręgowego Związku Karate w Poznaniu, Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai oraz wszystkich członków Klubu i sympatyków tej niewątpliwie historycznej imprezy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

KWP Poznań wygrywa Mistrzostw Wielkopolskiej...

KWP Poznań wygrywa Mistrzostw Wielkopolskiej Policji...

25 czerw.
Oranje Sport Turek na Międzynarodowym Turnieju...

Oranje Sport Turek na Międzynarodowym Turnieju w...

25 czerw.
Sukces turkowskich karateków na II Pucharze...

Sukces turkowskich karateków na II Pucharze...

11 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama