piątek 22 luty 2019

Małgorzaty, Marty, Nikifora

reklama

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shin-Kyokushinkai

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shin-Kyokushinkai
 

W dniu 13 stycznia 2019 roku w Turkowskiej hali OSIR odbyły się Mistrzostwa Polski - Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shin - Kyokushinkai, organizatorem Mistrzostw był Klub Sportów i Sztuk Walk kierowany przez Dariusza Jasiakiewicza. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Turku Romualda Antosika.

W Turnieju wystartowało 326 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji regionalnych w tym 237 w walkach i 89 w konkurencji kata z około 50 klubów PFKS i PZK. Mistrzostwa otworzył V-ce Burmistrz Jerzy Kurzawa i Prezes PFKS Remigiusz Karpiński 6 dan oraz V-ce Starosta Władysław Karski. Cała impreza była rozegrana na czterech matach i trwała 8 godzin. Przedstawiciele wszystkich klubów i sędziowie otrzymali pamiątkowe materiały promocyjne miasta Turek. Reprezentacja Turku startowała w 14 osobowym składzie i zdobyła łącznie 7 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny. Mistrzem Polski została Adrianna Kolenda, Filip Konefał, Marcel Rosiak kata i kumite, srebro wywalczył Kamil Nowak i Gabriel Skierski , a brązowy Daniel Pakuła. Tuż za podium na czwartym miejscu znaleźli się Paulina Majcherek, Artur Kaczmarek i Hubert Wasilewski.

reklama

W klasyfikacji medalowej reprezentacja naszego miasta zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski. Ponadto dwójka turkowskich zawodników Adrianna Kolenda i Gabriel Skierski wywalczyli udział w Mistrzostwach Europy w Pradze w walkach kontaktowych. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał niestrudzony sempami doktor Jarosław Bulski. Zarząd Klubu składa podziękowania dla Burmistrza Turku, Starostwa w Turku, Mleczarni Turek, OSIR Turek, Ratowników medycznych, firmy Łukasza Wróbla, OSP Turek, Okręgowego Związku Karate w Poznaniu, Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai oraz wszystkich członków Klubu i sympatyków tej niewątpliwie historycznej imprezy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Kolejna

Kolejna "Noc Samurajów" w Klubie Sportów i Sztuk Walk

13 lt.
Zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate osiem razy...

Zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate osiem razy...

11 lt.
Młodzi karatecy rywalizowali w kata i soft-kijach

Młodzi karatecy rywalizowali w kata i soft-kijach

5 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama