Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

czwartek 04 czerwca 2020

Christy, Helgi, Karola

reklama

Uśmiech i endorfiny na mrozie czyli VII edycja Półmaratonu Towarzyskiego

Uśmiech i endorfiny na mrozie czyli VII edycja Półmaratonu Towarzyskiego
 

Blisko 70-ciu miłośników biegania na świeżym powietrzu wzięło udział w VII już edycji Półmaratonu Towarzyskiego Turek Poroże, który odbył się w minioną niedzielę 27 stycznia.

Po godzinie 11.00 z Turkowskiego Rynku pobiegli młodzi i starsi mężczyźni oraz piękne i wysportowane kobiety. Bieg poprowadził jak co roku inicjator półmaratonu Zbyszek Zając. Trasę półmaratonu wytyczały chodniki miasta, leśne dukty by w finale zakończyć się metą usytuowaną w Porożu (gm. Malanów). Łącznie uczestnicy przebiegli 22 km, a finał spotkania to jak zawsze ognisko i pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników.

reklama

Tegoroczny półmaraton to już VII edycja znanej w kraju imprezy sportowej, o której z dumą opowiada Zbyszek Zając. „Pomysł na taki bieg zrodził się w 2012 roku, a pierwsza edycja odbyła się w styczniu 2013 w której uczestniczyło 7 osób. Bieg z roku na rok zyskiwał coraz większą popularność.W VI edycji w 2018 roku wystartowało prawie 100 biegaczy. Ale przecież nie o liczby chodzi, a o integrację, dobrą zabawę i rozmowę. Forma biegu jest towarzyska, wszyscy biegną razem, nie ma podziału ani żadnej hierarchii. Nikt się nie ściga. Wszyscy są zwycięzcami.” - wspomina Zbyszek Zając. Największy rozgłos imprezie przyniosła zeszłoroczna edycja, w której udział wzięło blisko 100 biegaczy. Fakt ten był odnotowany m.in. przez media ogólnopolskie związane z aktywnością ruchową czyli portal „Polskie Stowarzyszenie Biegów”, który ogłosił turkowski półmaraton największym Biegiem Towarzyskim w Polsce.

W tegorocznej VII edycji półmaratonu brali udział biegacze z Turku i okolic, w tym z Wyszyny, Stawiszyna, Cekowa, Kalisza, Poddębic, Zgierza i Warszawy. Panu Zbyszkowi i uczestnikom gratulujemy pomysłów i zapraszamy wszystkich na kolejne edycje Półmaratonu Towarzyskiego Turek Poroże w latach przyszłych.

MS

Podobne artykuły

Uśmiech i endorfiny czyli VIII Półmaraton...

Uśmiech i endorfiny czyli VIII Półmaraton Towarzyski...

10 lt.
VI Bieg Sylwestrowy już we wtorek! Pobiegaj w...

VI Bieg Sylwestrowy już we wtorek! Pobiegaj w...

30-12-2019
Radość, łzy, jęk zmęczenia? to po prostu IV...

Radość, łzy, jęk zmęczenia? to po prostu IV...

18-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama