czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Triumf młodych piłkarzy z Turku na turnieju w Koninie

Triumf młodych piłkarzy z Turku na turnieju w Koninie
 

W dniach 9-10 marca w Koninie w Szkole Podstawowej nr 15 odbyła się 23 edycja Ogólnopolskiego Turnieju imienia Olka Ruminkiewicza. W zawodach wziął udział zespół ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

Głównym założeniem turnieju jest upamiętnienie Olka Ruminkiewicza oraz innych dzieci, które padły ofiarą przemocy. W rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn z całej Polski i brali w niej udział uczniowie z roczników 2008 lub młodszych. Pierwszego dnia były rozgrywane mecze grupowe, w których młodzi piłkarze z „piątki” wygrali wszystkie trzy mecze bez starty bramki. Następnego dnia chłopcy pokonali w półfinale drużynę z Sieradza. W wielkim finale sportowcy z Turku zmierzyli się z SP Dobryszczycami. Mecz pewnie wygrali reprezentanci SP 5 Turek wynikiem 4:1. Za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju otrzymali Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a także nagrody rzeczowe. Ponadto za świetne występny najlepszym bramkarzem został wybrany Paweł Jasak grający w barwach „piątki”.

reklama

Podobne artykuły

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

3 sierp.
Sport to zdrowie, zadbaj o swoje pociechy i...

Sport to zdrowie, zadbaj o swoje pociechy i zapisz...

28 lip.
Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama