piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Piłkarki z Turku powalczą w lidze kobiecej z drużynami z Wielkopolski

Piłkarki z Turku powalczą w lidze kobiecej z drużynami z Wielkopolski - foto: LFA Turek, mecz kontrolny z Juniorami Orła Kawęczyn
foto: LFA Turek, mecz kontrolny z Juniorami Orła Kawęczyn 

Ladies Football Club Turek zagra w IV lidze Wielkopolski piłki nożnej kobiet. 7 kwietnia w Turku odbędzie się pierwszy w historii mecz damskiego footballu.

Dziewczęta z LFA w ramach rozgrywek ligowych w sezonie 2019 zmierzą się z drużynami: Pks Orły Pniewy, Grom Czacz, Warta Śrem, Warta Girls Międzychód, Amicus, Mórka, Zjednoczeni Kaczory. Pierwszy w historii mecz kobiet w Turku odbędzie się 7 kwietnia na stadionie 1000-lecia. Piłkarki LFA zmierzą się z PKS Orły Pniewy.

reklama

Ladies Football Club Turek to inicjatywa, która zaczęła się w październiku 2018 roku. Założeniem projektu było pokazanie tego, że piłka nożna to nie tylko sport dla mężczyzn. W drużynie było miejsce dla dziewcząt, które trenowały już football, ale również dla tych, które chciały się sprawdzić w tej dyscyplinie sportowej. Działający prężnie klub w ciągu paru miesięcy od powstania odniósł już kilka sukcesów na boiskach halowych. Warto też dodać,że poza sukcesami drużynowymi klub może się pochwalić udanym występem ich wychowanki Estety Maleszy w meczu kadry Wielkoplski.

Zawodniczki turkowskiego klubu w ramach przygotowania do sezonu jak dotąd zagrały dwa mecze kontrolne, jeden przeciwko drużynie młodzika starszego Tur 1921 Turek, drugi z juniorami zespołu Gks Orzeł Kawęczyn.

Piłkarki z Turku powalczą w lidze kobiecej z drużynami z Wielkopolski

Podobne artykuły

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

3 sierp.
Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

27 lip.
I Turniej im. Mariana Donarta - Keeza Cup 2020...

I Turniej im. Mariana Donarta - Keeza Cup 2020 już w...

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama