czwartek 24 czerwca 2021

Danuty, Jana, Janiny

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Striker w Turku na Mistrzostwach Polski K1. Mamy dwóch V-CE Mistrzów Polskiego Związku Kickboxingu

Striker w Turku na Mistrzostwach Polski K1. Mamy dwóch V-CE Mistrzów Polskiego Związku Kickboxingu
 

Dnia 29 kwietnia dwójka zawodników z klubu Striker z licencjami Polskiego Związku Kicboxingu, brała udział w Mistrzostwa Polski. W składzie drużyny znalazł sie junior młodszy Patryk Szulc, uczeń 3 klasy Gimnazjum przy ul. Broniewskiego oraz Hubert Izydorkiewicz junior starszy uczeń ZSR w Kaczkach Średnich. Reprezentanci Turku startowali w najtwardszej formule walki kickboxingu jaką jest K -1 . Możliwe są tu nokauty, techniki zadawane są z pełną siła i dodatkowo można używać kolan oraz wszelkich technik po obrotach ostrymi częściami ciała (dla niewstajemniczonych kolana, pięty, krawędzie stopy).

Polski związek Kicboxingu jest jedyną organizacją w Polsce, która należy do światowej organizacji WAKO umożliwiające starty w najwyższej rangi turniejach sportowych na świecie jakimi są Mistrzostwa Polski, Europy, Świata oraz uwaga ... Igrzyska Olimpijskie!!!

reklama

Bardzo często w tego typu turniejach biorą udział zawodowi fighterzy walczący na największych profesjonalnych galach w Polsce takich jak FEN, DSF czy nawet KSW. Sama możliwość stanięcia w szranki z osobami w takiej półki to ogromne przeżycie i możliwość nabrania doświadczenia. Zatem, rywalizacja w tym związku odbywa się z najlepszymi w kraju.

Zawodnikom klubu Striker poszło bardzo dobrze na turnieju. Patryk Szulc uległ jednym punktem w półfinale doświadczonemu zawodnikowi z klubu ze Złotowa, który ostatecznie wygrał cała konkurencję. Patryk musiał zadowolić się 3 miejscem. Należy zaznaczyć, że przegrał tylko jednym punktem, natomiast w finale zawodnik ze Złotowa bez problemu poradził sobie z innym zawodnikiem z Nowej Soli.

"To świadczy o wielkiej klasie naszego zawodnika, jego nieograniczonych możliwościach oraz sercu do walki!" - dodał trener Więcławek.

reklama

Drugim zawodnikiem był Hubert Izydorkiewicz. Na drodze eliminacji dostał sie do finału gdzie walczył z utytułowanym zawodnikiem ze Starachowic. Należy dodać że przeciwnik Huberta to multimedalista Mistrzostw Polski PZKB, zwycięzca Autrian OPEN oraz wielu innych Pucharów Europy organizowanych przez WAKO. Mimo tak dużej różnicy w startach naszych zawodników, Hubert wygrywa pierwsza rundę na punkty. Mocne proste oraz dobra praca na nogach pozwoliła kontrolować pierwszą część walki. Zaskoczony przeciwnik musiał zacząć bardzo mocno drugą rundę z obawy o swoją porażkę. To była po prostu rzeźnia!!! Cios za cios, kopniecie za kopnięcie. Niesamowite jak tacy młodzi ludzie mogą walczyć jak zawodowy pięściarz czy kickboxer... Druga runda na remis. W trzecie rundzie doświadczony zawodnik ze Starachowic od początku starcia również wyszedł mocno do walki lecz Nasz Hubert nie oddał tej rundy bez walki. Zejście do kategorii niżej spowodowało osłabniecie w trzecim starciu i dzięki lekkiej przewadze zawodnika ze Starachowic Hubert niestety przegrał walkę w finale zostając V-CE Mistrzem POlski K - 1 Rules Polskiego Związku Kickboxingu.

Zarząd klubu serdecznie dziękuje tym osobom za wsparcie naszej działalności: Angie Power Service, Restauracja Pico Belo w Uniejowie, Dźwig Met - Tomasz Piaseczny ,Wojbud Piętno - Marcin Wojciechowski, tym zapraszając na treningi dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych bez względu na płeć oraz zainteresowania. Treningi w godzinach porannych oraz też popołudniowych. Kadra klubu trenuje codziennie! By szczyty zdobywać!

Z zawodnikami był trener klubu Striker w Turku, Kamil Więcławek.

materiał nadesłany

Striker w Turku na Mistrzostwach Polski K1. Mamy dwóch V-CE Mistrzów Polskiego Związku Kickboxingu

Podobne artykuły

Podwójne uderzenie Strikera

Podwójne uderzenie Strikera

22 czerw.
Dobry występ zawodników Strikera na Jurrasic...

Dobry występ zawodników Strikera na Jurrasic...

10 czerw.
Dwa medale Strikera na Mistrzostwach w Mysłowicach

Dwa medale Strikera na Mistrzostwach w Mysłowicach

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama