sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Striker w Turku na Mistrzostwach Polski K1. Mamy dwóch V-CE Mistrzów Polskiego Związku Kickboxingu

Striker w Turku na Mistrzostwach Polski K1. Mamy dwóch V-CE Mistrzów Polskiego Związku Kickboxingu
 

Dnia 29 kwietnia dwójka zawodników z klubu Striker z licencjami Polskiego Związku Kicboxingu, brała udział w Mistrzostwa Polski. W składzie drużyny znalazł sie junior młodszy Patryk Szulc, uczeń 3 klasy Gimnazjum przy ul. Broniewskiego oraz Hubert Izydorkiewicz junior starszy uczeń ZSR w Kaczkach Średnich. Reprezentanci Turku startowali w najtwardszej formule walki kickboxingu jaką jest K -1 . Możliwe są tu nokauty, techniki zadawane są z pełną siła i dodatkowo można używać kolan oraz wszelkich technik po obrotach ostrymi częściami ciała (dla niewstajemniczonych kolana, pięty, krawędzie stopy).

Polski związek Kicboxingu jest jedyną organizacją w Polsce, która należy do światowej organizacji WAKO umożliwiające starty w najwyższej rangi turniejach sportowych na świecie jakimi są Mistrzostwa Polski, Europy, Świata oraz uwaga ... Igrzyska Olimpijskie!!!

reklama

Bardzo często w tego typu turniejach biorą udział zawodowi fighterzy walczący na największych profesjonalnych galach w Polsce takich jak FEN, DSF czy nawet KSW. Sama możliwość stanięcia w szranki z osobami w takiej półki to ogromne przeżycie i możliwość nabrania doświadczenia. Zatem, rywalizacja w tym związku odbywa się z najlepszymi w kraju.

Zawodnikom klubu Striker poszło bardzo dobrze na turnieju. Patryk Szulc uległ jednym punktem w półfinale doświadczonemu zawodnikowi z klubu ze Złotowa, który ostatecznie wygrał cała konkurencję. Patryk musiał zadowolić się 3 miejscem. Należy zaznaczyć, że przegrał tylko jednym punktem, natomiast w finale zawodnik ze Złotowa bez problemu poradził sobie z innym zawodnikiem z Nowej Soli.

"To świadczy o wielkiej klasie naszego zawodnika, jego nieograniczonych możliwościach oraz sercu do walki!" - dodał trener Więcławek.

reklama

Drugim zawodnikiem był Hubert Izydorkiewicz. Na drodze eliminacji dostał sie do finału gdzie walczył z utytułowanym zawodnikiem ze Starachowic. Należy dodać że przeciwnik Huberta to multimedalista Mistrzostw Polski PZKB, zwycięzca Autrian OPEN oraz wielu innych Pucharów Europy organizowanych przez WAKO. Mimo tak dużej różnicy w startach naszych zawodników, Hubert wygrywa pierwsza rundę na punkty. Mocne proste oraz dobra praca na nogach pozwoliła kontrolować pierwszą część walki. Zaskoczony przeciwnik musiał zacząć bardzo mocno drugą rundę z obawy o swoją porażkę. To była po prostu rzeźnia!!! Cios za cios, kopniecie za kopnięcie. Niesamowite jak tacy młodzi ludzie mogą walczyć jak zawodowy pięściarz czy kickboxer... Druga runda na remis. W trzecie rundzie doświadczony zawodnik ze Starachowic od początku starcia również wyszedł mocno do walki lecz Nasz Hubert nie oddał tej rundy bez walki. Zejście do kategorii niżej spowodowało osłabniecie w trzecim starciu i dzięki lekkiej przewadze zawodnika ze Starachowic Hubert niestety przegrał walkę w finale zostając V-CE Mistrzem POlski K - 1 Rules Polskiego Związku Kickboxingu.

Zarząd klubu serdecznie dziękuje tym osobom za wsparcie naszej działalności: Angie Power Service, Restauracja Pico Belo w Uniejowie, Dźwig Met - Tomasz Piaseczny ,Wojbud Piętno - Marcin Wojciechowski, tym zapraszając na treningi dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych bez względu na płeć oraz zainteresowania. Treningi w godzinach porannych oraz też popołudniowych. Kadra klubu trenuje codziennie! By szczyty zdobywać!

Z zawodnikami był trener klubu Striker w Turku, Kamil Więcławek.

materiał nadesłany

Striker w Turku na Mistrzostwach Polski K1. Mamy dwóch V-CE Mistrzów Polskiego Związku Kickboxingu

Podobne artykuły

Klub Striker podsumował aktywny okres wakacyjny

Klub Striker podsumował aktywny okres wakacyjny

1 wrz.
Klub Striker rozpoczął przygotowania do nowego...

Klub Striker rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

8 sierp.
Podwójne uderzenie Strikera

Podwójne uderzenie Strikera

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama