czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

KWP Poznań wygrywa Mistrzostw Wielkopolskiej Policji w Siatkówce Plażowej

KWP Poznań wygrywa Mistrzostw Wielkopolskiej Policji w Siatkówce Plażowej  - foto: Michał Sidorowicz
foto: Michał Sidorowicz 

W niedzielę zakończyły się sportowe zmagania policjantów w ramach „Otwartych Mistrzostw Wielkopolskiej Policji w Siatkówce Plażowej – Turek 2019”, imprezie będącej jedną z atrakcji tegorocznych obchodów Setnej Rocznicy Powołania Policji Państwowej. W ocenie fachowców, sędziów oraz sympatyków tej dyscypliny sportu zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wszyscy zgodnie wielokrotnie podkreślali, że turniej to „fantastyczne wydarzenie sportowe”. Zwycięzcami tegorocznych Mistrzostw zostali reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (drużyna I), a MVP Mistrzostw uznany został zawodnik tejże drużyny Błażej Szubstarski.

W dniu 24 czerwca 2019 roku na obiektach OSiR w Turku odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Wielkopolskiej Policji w Siatkówce Plażowej - Turek 2019”. Impreza sportowa zorganizowana została w ramach uroczystych obchodów przypadającej w tym roku Setnej Rocznicy Powołania Policji Państwowej. Organizatorami tegorocznych zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Turku, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Poznaniu oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Turku.

reklama

Ideą imprezy była wymiana doświadczeń oraz integracja środowiska policyjnego, a głównym celem jaki obrali sobie organizatorzy było podnoszenie sprawności fizycznej funkcjonariuszy oraz pielęgnowanie szlachetnej rywalizacji sportowej.

Turniej rozgrywany był w kategorii mężczyzn, a w rozgrywkach wzięło udział łącznie 20 zawodników (10 drużyn) z terenu całej Polski.

W zawodach następujące miejsca zajęły drużyny:
Miejsce X – drużyna KPP w Turku
Miejsce IX – drużyna KMP w Świnoujściu
Miejsce VIII – drużyna KWP w Poznaniu II
Miejsce VII – drużyna KMP w Kaliszu
Miejsce VI – KWP w Bydgoszczy II
Miejsce V – KWP w Bydgoszczy I
 
Siatkarze we wstępnej fazie turnieju  grali w grupach  systemem każdy z każdym, a następnie po wyjściu z grupy system pucharowym. Utworzono pary ćwierćfinałowe, z których wyłoniono półfinalistów i finalistów. W finale zmierzyły się drużyny KWP Poznań II i KWP Katowice.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw przedstawiała się następująco:
I MIEJSCE – drużyna KWP w Poznaniu I
II MIEJSCE – drużyna KWP w Katowicach
III MIEJSCE – drużyna KPP w Sieradzu
IV MIEJSCE - drużyna KWP w Poznaniu III

reklama

Skład drużyny mistrzowskiej był następujący:
- Krzysztof WITCZAK
- Błażej SZUBSTARSKI
 

Mistrzowie Wielkopolskiej Policji w Siatkówce Plażowej - otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz vouchery na zakup mebli ogrodowych ufundowane przez firmę „SUN GARDEN”. Za zajęcie drugiego miejsca reprezentanci KWP w Katowicach otrzymali dyplomy, puchary  oraz vouchery na zakup kompletów sportowych ufundowane przez firmę ZINA. Policjanci z KPP w Sieradzu, którzy uplasowali się na trzecim miejscu zostali nagrodzeni dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci zestawów kluczy ufundowanych przez firmę GRENE. Reprezentanci KWP w Poznaniu II za zajęcie czwartego miejsca również otrzymali dyplomy, puchary oraz vouchery na zakup kompletów sportowych ufundowane przez firmę ZINA. Drużyny, które swój udział w turnieju zakończyły w rozgrywkach grupowych i ćwierćfinałowych otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

MVP turnieju został uznany Błażej Szubstarski z KWP w Poznaniu I, który otrzymał puchar oraz nagrody rzeczowe: nawigację i voucher na zakup kompletów sportowych ufundowany przez firmę ZINA. Najstarszym zawodnikiem turnieju był Jacek Nowicki z KPP w Turku, zawodnik otrzymał nagrodę rzeczową w postaci roweru.

Sędziowie przyznali również szczególne wyróżnienie dla Filipa Szubstarskiego, który został uznany za najlepszego pomocnika sędziów.

Meczom finałowym przyglądali się zaproszeni goście. Wśród nich był Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku Krzysztof Kolenda oraz przedstawiciel firmy SUN GARDEN Witold Jarecki.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Turku mł. insp. Michał Grzelak pogratulował ducha walki wszystkim zawodnikom oraz podziękował Sędziom za profesjonalne przeprowadzenie turnieju, a także wyraził nadzieję ponownego spotkania w jeszcze szerszym gronie najprawdopodobniej w przyszłym roku.

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim....

Policyjna akcja NURD w powiecie tureckim. Wykazano...

29 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.
Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

Odnaleziona cała i zdrowa. Nocne poszukiwania...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama